czwartek, 14 listopada 2019

,,Koszmarny Karolek. Szczypta nieboszczyka" Francesca Simon

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 208
Do kupienia: Gandalf

W 2014 roku z okazji 20-lecia serii zostało wydane jubileuszowe wydanie. ,,Koszmarny Karolek. Szczypta nieboszczyka" jest jednym z tomów, które się wtedy ukazały.

W tej części ponownie możemy zapoznać się z 8 opowiadaniami. W jednym z nich Karolek żałuje, że mają tak mały telewizor i postanawia coś z tym zrobić. W kolejnym bierze udział w szkolnych wyborach, następnie kłóci się z Damiankiem o prezent od Babuni. Na koniec pierwszej części przedstawia swój talent, jednak jego asystent nie za bardzo chce z nim współpracować.

W drugiej części publikacji Karolek bez pozwolenia odwiedza pokój Damianka podczas jego nieobecności, Wredna Wandzia przyjmuje gości i podczas nocowania dzieje się coś dziwnego. Następnie Karolek pisze autobiografię, która ma ukazać się w Gazecie, a na koniec ma iść na koncert dla przedszkolaków. 

,,Koszmarny Karolek. Szczypta nieboszczyka" Francesci Simon to publikacja, w której mamy okazję zapoznać się z ośmioma kolejnymi opowiadaniami, w których pierwsze skrzypce odgrywa Koszmarny Karolek. Jeśli jesteście ciekawi, co tym razem wymyślił, koniecznie zapoznajcie się z tą publikacją.

Moja ocena: 5/6

3 komentarze:

  1. Mam jedną książkę o Koszmarnym Karolku i bardzo mi się podobała, dlatego chętnie nabędę i powyższy tytuł.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam kiedyś namiętnie książki o Koszmarnym Karolku :D.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam kilka książeczek tego Karolka. Ma specyficzny humor. Bawi, zaskakuje. Coś w sobie ma :)

    OdpowiedzUsuń