sobota, 26 października 2019

,,Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" Martin Widmark

,,Tajemnica pływalni"


Na pływalnię miał przyjechać znany człowiek. Była to wielka sensacja w Valleby, a najbardziej nie mogła doczekać się jedna z pracownic basenu. Gdy na miejscu pojawiła się znana postać, doszło do tragedii. Jak to się stało i kto był winien całej sytuacji?

,,Tajemnica zamku"


Na zamek zostali zaproszeni wszyscy chętni mieszkańcy Valleby. Warunek był tylko jeden - należało dojechać tam rowerem. Na wizytę u hrabiego skusili się także Lasse i Maja. Na miejscu hrabia zachęcał do wejścia z nim w spółkę. Czy była to korzystna oferta?

,,Tajemnica meczu"


Drużyna z Velleby miała rozegrać mecz z drużyną z innego miasta. Na miejscu zebrało się sporo widzów, w tym Lasse i Maja. Niestety, jak to bywa w książkach, i tym razem doszło do nieszczęścia. Ktoś ukradł coś ważnego. Co to było i dlaczego to sobie wziął?

,,Tajemnica cyrku"


Do policjanta w Valleby dotarła informacja o tym, ze tam, gdzie pojawia się cyrk, zawsze dochodzi do kradzieży jakichś drogocennych przedmiotów. Tym razem cyrk stacjonował Valleby, więc mundurowy postanowił przyjrzeć się tej sprawie. Kto kradł i dlaczego to robił?

,,Tajemnica kawiarni"


W kawiarni w Velleby już kilkukrotnie doszło do napadu rabunkowego. Działo się tak zawsze wtedy, gdy była pełna kasa. Wiedzieć o tym mogły tylko niektóre osoby. Czy któryś z pracowników był winny i pomagał sprawcy?

,,Tajemnica galopu"


W Valleby miał miejsce wyścig konny. Przyjmowano zakłady na poszczególne konie, a zwycięzca miał się na tym nieźle wzbogacić. Do wyścigu przystąpiło kilkoro śmiałków wraz ze swoimi wierzchowcami. Niestety, nie wszystko poszło dobrze.

,,Tajemnica więzienia"


W więzieniu w Valleby miała być wystawiana sztuka ,,Hamlet" pod przewodnictwem miejscowego pastora. W udział w sztuce zaangażowała się trójka więźniów, którzy zostali tam umieszczeni przez działanie Lassego i Mai. Czy sztuka miała przyciągnąć sporą publikę?

Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


1 komentarz: