poniedziałek, 24 czerwca 2019

,,Cenny motyw" Małgorzata Rogala

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2019
Format : Książka
Liczba stron: 336
Do kupienia: Gandalf

,,Cenny motyw" Małgorzaty Rogali to drugi tom serii. Czy warto się z nim zapoznać?

Główna bohaterka nadal nie może pogodzić się ze śmiercią rodziców, a właściwie ich morderstwem. Po sukcesie z pierwszej części postanawia, że dowie się prawdy. Niestety, nie wszystkim taka jej postawa się podoba. Dodatkowo w grę wchodzi drogocenny, starodawny przedmiot, który odegra sporą rolę w fabule.

Bardzo lubię książki autorki i pierwszy tom tej serii także bardzo mi się spodobał. Niestety, tego samego nie mogę powiedzieć do końca o drugim. Dość trudno było mi się wciągnąć w tę fabułę, ale z czasem akcja się rozkręciła.

Dwa tomy tego cyklu dotyczą znanych dzieł z kategorii sztuki, które przewijają się w fabule. Nie da się ukryć, że jest to bardzo ciekawy i dość nowatorski pomysł. Jestem bardzo ciekawa, co za przedmiot pojawi się w trzecim tomie i jak odbiorę tamtą lekturę, gdy już się ukaże.

,,Cenny motyw" to niestety dość nierówna lektura, ale i tak myślę, że dość warto się z nią zapoznać.

Moja ocena: 4/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone2 komentarze:

  1. Nie czytałam jeszcze pierwszej części z tej serii.

    OdpowiedzUsuń
  2. "Cenny motyw" to niezła kontynuacja historii, w której istotną rolę odgrywają dzieła sztuki. Już sam ten motyw sprawia, że książka jest niezwykle ciekawa, a po rozpoczęciu lektury wciąga. Polecamy szczególnie tym, którzy mieli już okazję sięgnąć po 1 część. :)

    OdpowiedzUsuń