piątek, 15 lutego 2019

,,Mia i biały lew. Historia niezwykłej przyjaźni"Z okazji premiery filmu ,,Mia i biały lew" ukazały się też trzy książkowe publikacje z kadrami z ekranizacji. ,,Mia i biały lew. Historia niezwykłej przyjaźni" jest najbardziej rozbudowana i przeznaczona dla dzieci od 10 lat.

Mia mieszkała w Londynie, ale z racji tego, że umarł jej dziadek, rodzina wróciła do RPA. Mieli tam farmę, na której zajmowali się zwierzętami. Ojciec chciał wprowadzić także agroturystykę, jednak nic nie szło zgodnie z planem. Starszy brat Mii wierzył w legendę o białym lwie, który  miał urodzić się w Boże Narodzenie i wyzwolić ludzi. W ich domu w Gwiazdkę pojawił się Charlie. Czy mógł stać się przyjacielem Mii?

Ta publikacja jest najbardziej rozbudowana, a co za tym idzie, zawiera najwięcej faktów. Czyta się całkiem szybko, jednak jest tutaj stosunkowo mało kadrów z filmu w stosunku do poprzednich dwóch książek. Niemniej, przesłanie we wszystkich trzech jest takie samo. Lubię czytać książki o zwierzętach, dlatego też sięgnęłam po te pozycje.

,,Mia i biały lew. Historia niezwykłej przyjaźni" to piękna historia, ukazująca ogrom cierpienia, jaki spotyka lwy, i zresztą pewnie też inne zwierzęta. Nie chcę tutaj za wiele zdradzać, ale zaręczam, że warto zapoznać się z tymi książkami.

Moja ocena: 6/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Media Rodzina.


1 komentarz: