czwartek, 15 marca 2018

,,Przedsmak zła" Alex Kava

Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2018
Format : Książka
Liczba stron: 336
Do kupienia: Gandalf

Z twórczością Alex Kavy zaczęłam zapoznawać się już kilka lat temu. Bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że na polskim rynku pojawi się prequel serii.

Maggie O'Dell była dopiero na początku swojej kariery agentki, jednak odniosła już niebywałe sukcesy w tej dziedzinie. Mimo tego, że była kobietą, koledzy i szef liczyli się z jej zdaniem. Tym razem po raz pierwszy miała udać się na miejsce zbrodni, a nie zająć się określeniem profilu tylko ze zdjęć. W okolicy szalał seryjny morderca, który za cel upatrzył sobie też Maggie.

Pierwsze rozdziały zapowiadały się naprawdę interesująco. Pojawiła się postać Alberta Stucky'ego znanego nam z dalszych tomów serii. Niestety, jego tożsamość okazała się dla mnie oczywista już dość sporo wcześniej niż ujawniła ją autorka. Niemniej, ,,Przedsmak zła" jako prequel serii sprawdzi się doskonale.

Dzięki temu tomowi lepiej poznamy agentkę specjalną Maggie O'Dell, jej zwiążek z Gregiem, choć ten wątek akurat pojawia się sporadycznie, jej problemy w kontaktach z matką. Ciekawie został skonstruowany wątek upatrzenia sobie na ofiarę Maggie przez seryjnego mordercę.

,,Przedsmak zła" to pozycja obowiązkowa dla miłośników serii. Atutem tego cyklu jest to, że nie trzeba go czytać w kolejności wydawania, gdyż każdy tom to osobna sprawa kryminalna.


Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone3 komentarze:

  1. Kiedyś chętnie sięgałam po twórczość Kavy, ale teraz jakoś wolę inne autorki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeszcze nie miałam okazji poznać tej serii :)

    OdpowiedzUsuń