niedziela, 21 stycznia 2018

,,Nemezis" Agatha Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2012
Format : Książka
Liczba stron: 264
Do kupienia: Gandalf

W nowym roku postanowiłam sukcesywnie zapoznawać się z kolejnymi powieściami Agathy Christie. ,,Nemezis" jest jedną z nich.

Panna Marple niespodziewanie została zaproszona do biura prawników, gdzie dowiedziała się, że jej znajomy zmarł i zostawił dla niej list. Staruszka ma podjąć decyzję, czy chce podjąć się tego działania. Jest jednak zawiedziona - zmarły nie zostawił jej zbyt wiele wskazówek. Czy mimo wszystko podejmie się tego zadania?

Książka jest całkiem ciekawa, aczkolwiek nie czuję się nią specjalnie zachwycona. Jej akcja nie jest zbyt szybka, jednak mimo wszystko czyta się całkiem sprawnie. Nie jest to być może powieść, którą przeczyta się na raz bez przerwy, jednak w jeden dzień spokojnie można to ogarnąć.

Panna Marple to jedna z czołowych śledczych w kryminałach Agathy Christie na równi z Herkulesem Poirot. Staruszka nie ma żadnego doświadczenia w wykształceniu pod względem śledztw, jednak bardzo dobrze zajmuje się obserwacją ludzi i na tej podstawie dochodzi prawdy.

,,Nemezis" to pozycja, która fabularnie nawiązuje do ,,Karaibskiej tajemnicy", gdzie miała okazję spotkać się panna Marple ze zmarłym. Dobrze więc czytać te książki w takiej kolejności, choć fabularnie nie łączą się pod względem rozwiązywanych spraw.

Moja ocena: 4.5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone
1 komentarz: