sobota, 25 listopada 2017

,,Oszustka" Melanie Dickerson

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 352
Do kupienia: Gandalf


,,Oszustka” to drugi tom serii autorstwa Melanie Dickerson, który właściwie można czytać jako oddzielną całość.

Margrabia z prośby króla, którą należało traktować jak rozkaz, musiał znaleźć sobie żonę. Odette z Jorgenem postanowili mu w tym pomóc i zorganizowali 2 tygodniowy pobyt panien z pobliskich włości na dworze. Wielmożna Dorothea uciekła z rycerzem ojca, dlatego pan postanowił w jej miejsce wysłać jej służącą. Czy margrabia odkryje podstęp?

Pierwszy tom był całkiem udany, dlatego też skusiłam się na jego kontynuację. Byłam ciekawa, jaka będzie jej fabuła, bowiem historia zakończyła się już w pierwszej części. Tym razem głównym tematem zostaje wybór żony margrabiego. Jest przy tym kilka zabawnych i dość niebezpiecznych sytuacji, które autorka opisuje prostym językiem.

Twórczość Melanie Dickerson doskonale obrazuje dawne czasy. Choć wiadomo, że fikcja miesza się z prawdą, i tak sporo można się z jej publikacji dowiedzieć. Niestety, nie są to powieści najwyższej klasy, ale miło spędziłam z nimi czas. Co dla mnie ważne, czyta się je dość szybko.

,,Oszustka” to powieść, którą można czytać jako oddzielną całość. Tak naprawdę wydarzenia z poprzedniej części nie są szczegółowo przypomniane, co uważam za mały minus.


Moja ocena: 4,5/6

4 komentarze: