Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

poniedziałek, 3 października 2022

,,Najpiękniejsze baśnie" Hans Christian Andersen i inni

 ,,Królowa Śniegu”

Bajka skupia się na historii Gerdy i Kaja, któremu wpadł do oka odłamek szkła. Dziewczynka postanowiła wyruszyć na jego poszukiwania i zrobić wszystko by powrócił do niej jej przyjaciel.

 

,,Brzydkie kaczątko”

Gdy inne małe kaczki pięknie się ze sobą bawiły, jedna zdecydowanie od nich odstawała. Brzydkie kaczątko stało się przedmiotem ich żartów i drwin, jednak z czasem to się miało zmienić.

 

,,Nowe szaty cesarza”

Pozycja skupia się na tym, ze cesarz wybrał się między lud całkowicie nagi. Mieszkańcy jednak nie mieli śmiałości by powiedzieć mu o tym, że nic na sobie nie ma, więc zachwycali się jego pięknymi szatami.

 

,,Słowik”

W tej baśni było duże prawdopodobieństwo, że cesarz umrze. Być może miało się to zmienić dzięki wizycie słowika.

 

,,Księżniczka na ziarnku grochu”

Książę chciał wziąć za żonę prawdziwą księżniczkę, jednak nie mógł takiej znaleźć. Pewnego wieczoru gdy była burza w jego domu pojawiła się dziewczyna.

 

,,Krzesiwo”

Żołnierz wracał do domu, gdy spotkał na swojej drodze czarownicę. Zaproponowała mu by udał się do drzewa po bogactwo. Jej zależało tylko na krzesiwie.

 

,,Calineczka”

Pewna kobieta chciała mieć dziecko, więc w jej domu znalazła się Calineczka. Niestety, pani ropucha upatrzyła ją sobie na żonę dla swojego syna.

 

,,Świniopas”

Książę postanowił udawać świniopasa by dowiedzieć się co naprawdę sądzi o nim księżniczka.


,,Z jednego gniazda”

W jednym gnieździe znajdowało się pięć ziaren. Choć były one z jednego gniazda, każde z nich było inne.

 

,,Mała Syrenka”

Przebywanie w otchłaniach było dla Małej Syrenki niesatysfakcjonujące. Postanowiła wybrać się na powierzchnię i tam poznała miłość swojego życia. Jaką cenę przyszło jej za to zapłacić?

 

,,Cień”

Głównym bohaterem jest cień, który z czasem stał się człowiekiem. Podczas wyprawy cień jednak zamienił się miejscami ze swoim panem.

 

,,Dzielny cynowy żołnierzyk”

Pewien chłopiec miał 55 żołnierzyków. Jeden z nich był wyjątkowy z tego względu, że miał tylko jedną nogę. Pewnej nocy żołnierzyki ożyły i zaczęła się akcja.

 

,,Latający kufer”

Kupiec był najbogatszy na całej ulicy. Niestety on zmarł, ale został jego syn. Przyjaciele w końcu go opuścili, ale na koniec podarowali mu tajemniczy kufer.


,,Zaczarowane kalosze"

W tym tomie główną rolę odgrywają magiczne kalosze. Ten kto je ubrał znajdował się w tym miejscu o którym pomyślał.


,,Dziewczynka z zapałkami"

Główną bohaterką jest dziewczynka, która miała handlować zapałkami, ale nie sprzedała ani jednej. Po drodze zgubiła buty i dodatkowo nie mogła wrócić do domu.


,,Historia roku"

Fabuła tego opowiadania zaczyna toczyć się w czasie zimy, gdy była wichura. Następnie nadeszła wiosna i kolejne pory roku.

 

,,Dzikie łabędzie"

Dzieci miały nową macochę, która o nich nie dbała. Dziewczynkę oddała na wieś, a reszta dzieci zamieniła się w dzikie ptaki. Po pewnym czasie Eliza wróciła, ale jej braci już nie było.


,,Piękna i Bestia"

Kupiec miał trzy córki. Piękna poprosiła go o przyniesienie róży, którą ojciec zerwie samodzielnie.


 ,,Kopciuszek"

Mężczyzna po śmierci żony postanowił pobrać nową kobietę, która miała już dwie córki. Po ich wprowadzeniu córka kupca stała się Kopciuszkiem.


,,Bajka o rybaku i rybce"

Przez przypadek rybakowi udało się złowić złotą rybkę. Obiecała, że spełni trzy życzenia, jeśli nie straci życia.


Wszystkie pozycje są wyprodukowane przez Empik Go w wersji audio. Niektóre z nich są naprawdę obszerne, a inne kilkuminutowe. Wszystkie jednak są bardzo ciekawe i powstały na podstawie baśni.

Moja ocena: 5/6

 Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone

   
    

1 komentarz: