Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

sobota, 28 maja 2022

,,Miedziany Listek", ,,Cynowy rycerzyk" Emilia Kiereś

,,Miedziany Listek"


Emilia Kiereś w tym wydaniu porusza kwestię nadszarpniętego zaufania.

Tereska bardzo cieszyła się na rozpoczęcie roku szkolnego z tego powodu, że miała usiąść w jednej ławce ze swoją przyjaciółką. Ta jednak zawiodła jej zaufanie i postanowiła siedzieć z inną koleżanką. W takim przypadku Tereska musiała siedzieć w ławce sama, gdyż zabrakło dzieci do pary. Dodatkowo dziewczynka czuła się samotna z powodu braku rodzeństwa.

Pozycja jest bardzo aktualna zwłaszcza jeśli chodzi o temat nie wywiązywania się ze swoich obietnic, nie dotrzymywania słowa i nie tylko. Autorka w tym wydaniu pokazuje, że takie zachowanie może zranić drugą osobę, choć młodzież zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy, że tak może to zostać odebrane.

,,Miedziany listek" to idealna propozycja dla młodzieży, która pokazuje co to znaczy nie dotrzymywać słowa, zawieść czyjeś zaufanie. Jeżeli zdarzy się taka sytuacja zawsze można na ten temat porozmawiać z daną koleżanką lub kolegą.

 ,,Cynowy rycerzyk"


Emilia Kiereś to autorka serii, w której każdy tom opowiada o innym bohaterze i wszystkie poruszają ważne tematy dla nastolatków.

Nie w każdym przypadku młodzież jest zrozumiała przez kolegów i koleżanki, choć często nie ma żadnego powodu do tego by się z kogoś wyśmiewać. W takiej sytuacji znalazł się główny bohater, Stasiek, który miał złamaną nogę włożoną w gips. Było mu przykro z powodu tego, że się z niego śmieją, jednak w rozmowie sam nieznajomą dziewczynę nazywał Kosmitką.

Książeczka jest dość obszerna, ma ok. 150 stron i ilustracje, które zazwyczaj zajmują całe strony. Porusza ona ważny temat naśmiewania się z innych osób bez żadnej konkretnej przyczyny, co nie ma żadnego sensu. Całość napisana jest przystępnym językiem i sprawnie można się z nią zapoznać.

,,Cynowy rycerzyk" Emilii Kiereś to jednotomowa historia na którą warto zwrócić uwagę i podsunąć nastoletnim odbiorcom w ramach poszerzania horyzontów i zastanowienia się nad własnym zachowaniem.

Moja ocena: 5/6

Wpis powstał w ramach współpracy        
 
  

9 komentarzy:

 1. Oba tytuły jeszcze przede mną, ale niedługo się za nie zabieram. Jestem pewna, że nie będę zawiedziona.

  OdpowiedzUsuń
 2. JAKI minimalizm na okładkach fajnie ze autor ma swój pomysł co do samych książek no cóż młodzież jesy trudna każdy to przeżywał
  Dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo się cieszę, że Emilia Kiereś poszła w ślady mamy, bo ma duży talent do kreowania wspaniałych historii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne książeczki. Ciekawie się prezentują.

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o książkach tej autorki, ale jeszcze nie miałam okazji czytać nic jej autorstwa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam wiele dobrego na temat tych książek. Na pewno niosą za sobą wielką wartość edukacyjną.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawe książeczki, są też ładnie wydane. Moja córka jednak woli inne, więc zamawiam jej już wydania dla starszych dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 8. Z tego co czytam to autorka to taka nowa Małgorzata Musierowicz i Ewa Nowak w jednym - koniecznie muszę poznać Jej twórczość!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Okładki przyciągają wzrok. Mój synek jest trochę na nie za mały, ale chyba podsunę je bratanicy, bo książki poruszają ważne tematy. :)

  OdpowiedzUsuń