poniedziałek, 20 września 2021

,,Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" Piotr Borlik

,,Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów"


Piotr Borlik stworzył już kilka powieści. ,,Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" była moim pierwszym spotkaniem z jego twórczością, jednak na pewno nie ostatnim.

Potoccy, znane nazwisko, dziedziczone od pokoleń. Ludzie poważani lub tylko za takich uważani. W ich rodzinie doszło jednak do morderstwa, w którym chcieli uniknąć rozgłosu. Zataili przed policją pewne sprawy, a o ich wyjaśnienie został poproszony detektyw Hubert Czarny. Familia była liczna, nie wszyscy mówili prawdę. Czy udało się znaleźć sprawcę i motyw?

Od dnia premiery byłam bardzo ciekawa tej lektury i niesamowicie cieszę się z tego, że w końcu udało mi się z nią zapoznać. Już od początku wciągnęłam się w tajemnicę trzech dębów, trzech synów od najstarszego syna i inne zawiłości rodzinne, w które wierzyli. Szybko okazało się też, że członkowie rodziny miewają swoje tajemnice.

Piotr Borlik stworzył tak ciekawą historię, że nie sposób się od niej oderwać przed przeczytaniem ostatniego zdania. Nie pamiętam kiedy ostatnio czytałam coś tak dobrego, przemyślanego, świetnie skonstruowanego. Mimo mnogości bohaterów nie ma problemu z ich pomyleniem, każdy ma swoje cechy, rodzinne konotacje, których nie sposób pomylić.

,,Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" Piotra Borlika to tak wspaniała pozycja, że niesamowicie cieszy mnie fakt, że ma ukazać się drugi tom. Nie mogę się go doczekać. 

 Moja ocena: 6/6    

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka.

14 komentarzy:

 1. A ja muszę w końcu poznać prozę tego autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że jesteś zadowolona. Chętnie się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam kiedyś fragmenty książek autora i bardzo mi się spodobał jego styl. Pora przeczytać jakąś powieść w całości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czy to do końca dla mnie książka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mnie zaciekawiła ta książka. Sięgnę po nią przy najbliższej okazji. Dziękuję za polecenie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czuje się zaintrygowany fabułą, dlatego z wielkim zainteresowaniem sięgnę po ten tytuł, kiedy tylko nadarzy się okazja.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nazwisko kojarzę, ale nie miałam okazji czytać nic tego autora. Mam nadzieję, że znajdę jego powieści w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 8. Brzmi bardzo intrygująco. Dam tej książce szansę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwszy raz słyszę o tej książce i w ogólne o autorze. Tak pozytywnie o niej napisałaś, że będę musiała poznać tę historię.

  OdpowiedzUsuń
 10. bardzo wysoka ocena, wiem komu polecę całą serię :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo lubię książki tego autora. Jego poprzednia seria bardzo mnie urzekła. O tej książce nie słyszałam jednak już wiem, że za niedługo wpadnie w moje ręce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę w takim razie koniecznie uzupełnić biblioteczne zbiory o jego tytuły.

   Usuń
 12. Niedawno ją czytałam i też była pierwszym spotkaniem z panem Borlikiem. I też na pewno nie ostatnim. Świetna książka!

  OdpowiedzUsuń
 13. Brzmi świetnie, jestem bardzo ciekawa czy i mi by się spodobała bez zastrzeżeń.

  OdpowiedzUsuń