środa, 8 września 2021

,,Baletnice. Wschodząca gwiazda" Elizabeth BarfetyElizabeth Barfety stworzyła bardzo ciekawą historię o szkole baletowej, której każdy tom można czytać jako oddzielną całość.

Tym razem główną bohaterką została bardzo nieśmiała Włoszka, z której już na początku lokatorki z pokoju postanowiły sobie zażartować. Dziewczynka jednak była tak nieśmiała, że nie zwróciła im na to uwagi. Widziała, że coś jest nie tak, jednak coś ściskało ją w środku i nie reagowała. Wybawieniem miał okazać się dla niej pamiętnik, w którym postanowiła pisać o swoich bolączkach.

Bardzo lubię całą serię tej zagranicznej pisarki. Akcja dzieje się w szkole baletowej, za każdym razem bohaterem jest inne dziecko, a problemy, które przeżywa można odnieść do różnych dzieci w tym wieku, w tym właśnie do grupy docelowej tej serii.

Podoba mi się to, że kolejne tomy są wydawane z małymi odstępami czasu. Duża czcionka, ołówkowe ilustracje, pastelowe, sztywne okładki na pewno przyciągają wzrok młodego odbiorcy. Nie mogę nie wspomnieć o ciekawostkach na temat szkoły baletowej, które znajdują się zawsze po zakończeniu danej historii.

,,Baletnice. Wschodząca gwiazda" Elizabeth Barfety to już kolejna część, na którą warto się skusić w wolnym czasie. Tym razem głównym tematem jest nieśmiałość i prawdziwa przyjaźń.

Moja ocena: 5/6    
 
Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Znak  

11 komentarzy:

 1. Bardzo dobrze, że książka porusza temat nieśmiałości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla jakiej grupy wiekowej jest ta książka, bo moja córka sąsiadów właśnie zaczęła edukację w szkole baletowej, więc może chcieliby jej sprezentować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno jest to ciekawa forma by przedstawic problemy i bolączki roznych dzieciakow

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja mama uwielbia balet i wszystko co jest z nim zwiazane :) pewnie by ją zaciekawiła ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Temat nieśmiałości i prawdziwej przyjaźni zawsze będzie na czasie.

  OdpowiedzUsuń
 6. słyszałam o tej serii, ale nie miałam okazji sięgnąć, myślę że nie przepuścimy jej w przyszłości :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. To może być ciekawa pozycja dla młodych czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam słabość do książek dla dzieci :) niby już nie mój target,ale lubię ten jasny świat. Akcja w szkole baletowej brzmi cudnie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna seria! Bardzo ją lubię i chętnie polecam innym:)

  OdpowiedzUsuń