Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

poniedziałek, 2 sierpnia 2021

,,Wyspa" i ,,Pewnej sierpniowej nocy" Victoria Hislop

 ,,Wyspa" 


 Victoria Hislop zadebiutowała ,,Wyspą", choć książka jest tak dopracowana pod względem językowym, że nigdy bym o tym nie pomyślała.

Główną bohaterką książki pozornie jest Alexis, która wyrusza do miejscowości gdzie wychowywała się jej matka. Postanowiła nieco dowiedzieć się o swoich korzeniach i o rodzinie rodzicielki. Od tamtego momentu główny bohater się zmienia na rzecz przodków kobiety. Na Spinatoladzie w Krecie wiele mogło się przed laty zdarzyć, gdy prababcia, która tam mieszkała była trędowata. Wszyscy, którzy cierpieli na tę chorobę byli zamknięci na wyspie.

Z przyjemnością zagłębiłam się w pierwszy tom serii, z wielkim zainteresowaniem chłonęłam kolejne słowa, która pokazywały, jak wyglądało życie trędowatych na wyspie, ale także ich rodzin, od których zostali oddzielenie. To pewnie z powodu tego, że jedna z przodkiń zmarła na trąd jej córka stała się taka, jak się stała.

Bardzo cieszę się, że od razu po lekturze debiutu mogłam przystąpić do lektury drugiego tomu. W tej części, która jest jeszcze prawie raz tak samo obszerna jak jej kontynuacja nie wszystko zostało wyjaśnione. Przyjemnie jednak spędziłam czas z tą lekturą.

,,Wyspa" to wspaniały, wciągający debiut, który rozbudzi wyobraźnię czytelnika, przedstawi dzieje rodziny i sprawi, że od razu będzie się chciało sięgnąć po kontynuację.

~*~

 ,,Pewnej sierpniowej nocy"  


,,Pewnej sierpniowej nocy" to poniekąd historia Anny, matki jednej z bohaterek, jednak tak naprawdę jej męża i Marii, siostry Anny.

Przyjemnie było zapoznać się z tą częścią od razu po zakończeniu ,,Wyspy". Tym razem akcja toczy się głownie wokół postaci Marii, odwiedzania męża siostry w więzieniu, wyznaniu prawdy. Na pewno nie można narzekać na brak emocji, a piękny język autorki dodatkowo to uczucie potęguje.

Ten tom jest objętościowo mniej więcej połową pierwszego. Czyta się to wszystko bardzo ciekawie, jednak autorka nadal nie wyczerpała tematu. Z chęcią poczytałabym więcej o losach poprzednich pokoleń, czy chociażby jeszcze Sofii i Alexis. 

Mimo tego, że pierwszy tom skupiał się bardziej na przodkach, matce Anny i Marii, samych kobietach, a ten typowo na Marii i wychowywanej przez nią i męża Sofii to warto skusić się najpierw na ,,Wyspę", by lepiej zrozumieć te wydarzenia.

,,Pewnej sierpniowej nocy" to naprawdę pięknie napisana kontynuacja, od której nie sposób się oderwać przed przeczytaniem jej ostatniego zdania.

Moja ocena: 5.5/6      
     
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu  

 

17 komentarzy:

 1. Brzmi zachęcająco :) Fajnie, że jeszcze są takie ciekawe blogi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tytuły będę mieć na uwadze, bo widać, że zrobiły bardzo dobre wrażenie. :)

   Usuń
 2. Najpierw rozejrzę się za ,,Wyspą'' i jak mi się spodoba, to sięgnę po kontynuację.

  OdpowiedzUsuń
 3. Obie książki wydają się być bardzo ciekawe, ale to Wyspa najbardziej mnie zaintrygowała

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz slysze o autorce, ale skoro tak sobry debiut to chwtnie przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjemnie trafia się na tak udane debiuty, dlatego warto dawać im szansę. :)

   Usuń
 5. Tak bardzo mi szkoda, że doba nie ma więcej godzin, które mogłabym przeznaczyć na czytanie książek, wszystkich tytułów nie da się poznać, niestety. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że na "Wyspę" mogłabym się skusić.

  OdpowiedzUsuń
 7. nie jest to mój klimat, ale cała seria wydaje się ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatnio debiuty i mnie zaskakują. Obie pozycje wydają się ciekawe

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaciekawiłaś mnie trochę. :) Chętnie skuszę się na pierwszy tom.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam pierwszego tomu, ale muszę przyznać, że okładka przyciąga.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zauważyłam, ze warto czytać takie recenzje zanim dokona się zakupu...dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej warto, chociaż sporo książek mnie przyciąga, to jednak robię ich selekcję, między innymi recenzji na blogach. :)

   Usuń
 12. również się cieszę mogłaś przystąpić do lektury drugiego tomu

  OdpowiedzUsuń