Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

wtorek, 9 marca 2021

Malutki Lisek i Wielki Dzik - Tam, Najdalej, Świt, Tamtędy, Huk, Okropieństwo

 ,,Malutki Lisek i Wielki Dzik. Tam"

Malutki Lisek spędzał czas samotnie, tylko w swoim towarzystwie i wydawało mu się, że taki stan rzeczy mu odpowiada. Tak było do czasu, aż nie poznał Wielkiego Dzika. Czy zdecydował się na przeżycie z nim różnych przygód? ,,Malutki Lisek i Wielki Dzik. Najdalej"

Bohaterowie po tym, jak postanowili zostać przyjaciółmi odwiedzali różne miejsce i podjęli decyzję o zmianie swojego stałego miejsca zamieszkania. Czy jednak nowe lokum okazało się na tyle atrakcyjne, by spędzić tam resztę życia? Odpowiedź poznamy w tej części serii. ,,Malutki Lisek i Wielki Dzik. Świt"

Malutki Lisek i Wielki Dzik znajdowali się teraz na mokradłach, co nie bardzo podobało się liskowi, który nieco obawiał się takiego środowiska. Liczył na to, że będzie miał oparcie w dziku, jednak czy faktycznie mógł na niego liczyć? ,,Malutki Lisek i Wielki Dzik. Tamtędy"

Lisek pewnego dnia obawiał się tego, że dzik postanowił od niego odejść i znów będzie bardzo samotny. Przypomniał sobie historię znajomości z innym bohaterem, który nie chciał zostać jego przyjacielem. Czy tak samo miało być z lisem i dzikiem? ,,Malutki Lisek i Wielki Dzik. Huk"


Malutki Lisek i Wielki Dzik postanowili wrócić do punktu wyjścia, czyli miejsca, skąd rozpoczęli swoją wędrówkę. Na miejscu okazało się, że na mieszkańców czyhają rożne niebezpieczeństwa, a dodatkowo pojawili się nowi bohaterowie. ,,Malutki Lisek i Wielki Dzik. Okropieństwo"


Zwierzęta po pożarze przygotowywały się do zimy, która w tym roku miała być jeszcze groźniejsza z powodu zmniejszenia ilości zapasów, które mogli zebrać. Lisek obawiał się tego, że Dzik wyje ich jedzenie przed zimą, dlatego potajemnie gromadził je w znanym sobie miejscu. Pewnego dnia okazało się, że zniknęły...Seria ,,Malutki Lisek i Wielki Dzik" została skonstruowana w taki sposób, że najlepiej jest zapoznawać się z nią w kolejności wydawania tomów, niż czytać je jako odrębne całości. Bohaterami cały czas są Malutki Lisek i Wielki Dzik, którzy przeżywają kolejne przygody. Komiksy zostały wydane w dużym formacie w miękkiej oprawie na śliskich stronach. Ilustracje są naprawdę przepiękne, zajmują całe strony, a tekstu jest stosunkowo mało.
 
 Moja ocena: 5/6

INFORMACJA PRASOWA

Decyzją Kapituły organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka konkursu Świat Przyjazny Dziecku, wydawnictwo Egmont Polska otrzymało pięć nagród głównych i jedno wyróżnienie. Nagrody główne otrzymały serie komiksowe Myszart, Malutki Lisek i Wielki Dzik oraz Pamiętniki Wisienki, a także gra planszowa PAPUA i ekologiczne klocki konstrukcyjne Cardblocks. Jury doceniło również grę Pierwsza gra. Zwierzątka z serii Akademia Mądrego Dziecka przyznając jej wyróżnienie. 

Główną nagrodę otrzymała również licząca sześć tomów komiksowa seria Bereniki Kołomyckiej Malutki Lisek i Wielki Dzik. Ta pięknie namalowana opowieść dla młodszych dzieci o sile przyjaźni to rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w drugiej edycji organizowanego przez Egmont Polska Konkursu na komiks dla dzieci imienia Janusza Christy.

Wpis powstał w ramach współpracy  
 

14 komentarzy:

 1. Mam wrazenie, ze to bardzo przyjemna ksiazka dla dzieci, sliczne obrazki! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic tylko podchwytywać jako pomysły na ksiązkowe prezenty, a i sami z przyjemnością do nich zajrzeć. :)

   Usuń
 2. Bardzo ładnie się prezentuję ta książka, myślę że dzieciom się na pewno spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładnie prezentują się te książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super wydanie książkowe i piękną historia

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie wydana książka. Myślę, że dzieci z przyjemnością będą ją czytac :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak dla mnie troszkę dziwna grafika, ale najważniejsze, aby dzieciom się podobało xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mnie oprawa graficzna bardzo się podoba, ma w sobie to coś oryginalnego, a zarazem szalenie sympatycznego. :)

   Usuń
 7. Moje dzieci z przyjemnością podchwyciłyby te książeczki, przygody z udziałem zwierzęcych głównych bohaterów zawsze je mega ciekawiły. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawie zapowiadająca się seria książeczek, mój syn z chęcią by je poznał :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawa seria książeczek dla najmłodszych, dzięki którym na pewno odkryją coś nowego i na bank będą się dobrze bawić.

  OdpowiedzUsuń
 10. Komiksy wyglądają naprawdę pięknie, wiem komu polecę tę komiksową serię.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo interesująca książka dla nieco młodszych czytelników :)

  OdpowiedzUsuń