Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

środa, 31 marca 2021

,,101 ciekawostek"

Seria ,,101 ciekawostek" jest niezwykle ciekawa. W zależności od wydania jest w sztywnej lub usztywnianej oprawie.

 ,,101 ciekawostek. Zamki średniowieczne"


Rycerze, damy dworu, pierwsze zamki. To wszystko kojarzy nam się właśnie ze średniowiecznymi zamkami. Wiedziałeś, że lochy tak naprawdę nie służyły do przetrzymywania w nich więźniów, ale pełniły rolę magazynów? No właśnie. Tych i innych ciekawostek dowiesz się właśnie z tej publikacji.

,,101 ciekawostek. Statki"


Dawniej istniało przekonanie, że najpierw należy ratować kobiety i dzieci. Teraz panuje zasada, że ma ratować się ten, komu się uda niezależnie od płci i wieku. Z tej książeczki dowiemy się o pierwszych statkach, o tym, jak wyglądają ludzie, którzy tam pracują i nie tylko. Bardzo ciekawa publikacja dla miłośników żeglugi.

,,Ciekawe dlaczego Kolumb przepłynął ocean i inne pytania na temat podróżników"

Z tej publikacji dowiemy się nie tylko o tym, kim byli Krzysztof Kolumb i Ferdynand Magellan, ale także kto rzekomo jako pierwszy dotarł na biegun północny, skąd wzięła się nazwa kangur i jeszcze wiele innych ciekawostek. Niezwykle interesująca książka dla miłośników podróżowania.


,,101 ciekawostek. Historia nauki"


Tym razem dowiemy się od początku o tym, jak powstało pismo, jak zmieniało się na przestrzeni wieków, kto je wynalazł. Nie zabraknie także informacji o egipskich piramidach, czy lotach w kosmos. Dowiemy się także co wykonano za pomocą pierwszego mikroskopu oraz kto wykonał pierwsze prześwietlenie.

,,101 ciekawostek. Wyścigi, rajdy, regaty"


Dzięki tej książeczce dowiemy się m.in. o igrzyskach olimpijskich, wyścigach rajdowych, Formule 1, wyścigach motocyklowych. Poznamy znanych kierowców i samochody Formuły 1. Nie zabraknie także innych ciekawostek. Jest to bardzo ciekawa książeczka dla tych, którzy interesują się pojazdami, rajdami i wyścigami. 

 ,,101 ciekawostek. Zwierzęta wodne"


Publikacja dużą część poświęca różnym gatunkom rekinów, nie zabrakło jednak także opisów ryb, niedźwiedzi, fok lub rafy koralowej. Na zakończenie możemy przeczytać o największych zagrożeniach dla zwierząt wodnych. Ciekawostki są bardzo ciekawe i różnorodne, można się z nimi sprawnie zapoznać. 

 ,,101 ciekawostek. Starożytny Egipt" 


Wiele miejsca poświęcono temu, kto mógł zostać faraonem oraz chowaniu zmarłych. Nie zabrakło jednak także informacji o zwyczajach egipskich, budowaniu piramid, bóstwach, którym oddawano cześć. Wspaniała lekcja historii podana w bardzo przystępnej formie 101 ciekawostek oraz kilku dodatkowych Czy wiesz że...

,,101 ciekawostek. Odkrycia i wynalazki"


Książeczka jest bardzo ciekawa i zawiera sporo informacji z różnych dziedzin - medycyny, komunikacji, szycia i pisania, jedzenia, energii. Dowiemy się jakich dawniej używano barwników, kiedy odkryto DNA i narodziło się pismo. Ciekawych informacji w tym tomie na pewno nie zabraknie.

 ,,101 ciekawostek. Wojownicy"

 

Publikacja poświęcona jest wojownikom. Dowiemy się więcej o Saracenach, średniowiecznych rycerzach, armii mongolskiej i innych wojownikach, którzy brali udział w walce.Ciekawym tematem są legiony rzymskie, czy ninja. Ciekawostek na wspomniane i nie tylko tematy na pewno w tej książce nie zabraknie.

,,100 faktów. Świat zwierząt"


Świat zwierząt jest niezwykle interesujący, dlatego w książeczce przeczytamy zarówno o tych, które żyją w wodzie, jak i na lądzie., Oprócz 100 faktów jest jeszcze dodatkowo mnóstwo pobocznych ciekawostek. Na zakończenie możemy przeczytać o tym, jakie są zagrożone gatunki zwierząt. Czcionka jest dość mała.

 ,,101 ciekawostek. Wybitni naukowcy"


W tej publikacji, która jest podzielona na tematyczne działy autorzy skupiają się przede wszystkim na znanych nazwiskach i na ich podstawie ujawniają, czego udało się danemu człowiekowi dokonać. Taki podział i przedstawienie 101 ciekawostek okazuje się bardzo ciekawy i zrozumiały dla odbiorcy.

 ,,101 ciekawostek. Eksperymenty naukowe"


Bardzo lubię czytać o rożnych eksperymentach naukowych, dlatego ta książka podzielona na rozdziały - biologia, medycyna, fizyka i inne - bardzo przypadła mi do gustu. Można się z niej sporo dowiedzieć i zdecydowanie poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin naukowych.

 ,,101 ciekawostek. Starożytność"


Z tej publikacji dowiemy się 101 ciekawostek o starożytności - technice, budownictwie, cyfrach i liczbach i nie tylko. Bardzo ciekawa publikacja na temat tego okresu w dziejach świata, z którą mogą zapoznać się dzieci, ale także dorośli, by poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie.

Moja ocena: 5/6  

Książki zostały przeczytane w ramach wyzwania WyPożyczone
   

12 komentarzy:

 1. Ooo jak byłam dzieckiem miałam bardzo podobne książki. Świetne są i dużo można się nauczyć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię takie ciekawostki. Super książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba najbardziej zaciekawiły mnie odkrycia naukowe! Tylko zawsze obawiam się, czy w takich książkach nie ma błędów merytorycznych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz czytamy takie książki, a za chwilę nauka idzie do przodu, i znów można czytać zaktualizowane wersje. :)

   Usuń
 4. Wow, naprawdę ciekawa seria. Chętnie poznałabym zaprezentowane tomy i wzbogaciła swoją wiedzę o nowe informacje.

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo lubię takie ciekawostki, sprawiają, że temat staje się dla mnie bardziej interesujący i zapamiętuję więcej szczegółów :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Do dziś chętnie zaglądam do takich książek, zawsze znajdzie się jeszcze coś, czego nie wiem lub zapomniałam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chętnie uzbierałabym całą serię, a moje dzieci również by do niej z zainteresowaniem zaglądały. :)

   Usuń
 7. Bardzo podoba mi się taka seria. Zawsze w tego typu książkach znajduje ciekawe informacje.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna inspiracja, akurat potrzebuję coś ciekawego na prezent świateczny :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Seria wygląda interesująco, jestem ciekawa czy zainteresowałaby moje dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dobrze, że książeczki są takie ciekawe i że poruszają różne zagadnienia.

  OdpowiedzUsuń