sobota, 13 lutego 2021

,,Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy" Artur B. Chmielewski, Ewelina Zambrzycka-KościelnickaTematyka kosmosu i wynalazków wcale nie musi być nudna i nieprzystępna dla dziecka. ,,Kosmiczne wyzwania" to pozycja, która przypadnie do gustu młodszym i starszym odbiorcom.

Całość została pięknie wydana w sztywnej oprawie i zawiera naprawdę mnóstwo ciekawych informacji. Nie dość, że Artur B.Chmielewski dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą i doświadczeniem to dodatkowo istnieje możliwość rozwiązywania zadań, czy robienia doświadczeń.

Publikacja została podzielona na kilka rozdziałów. Napisana jest bardzo prostym, przystępnym językiem. Nie ma mowy o tym, że czegoś nie zrozumiemy. Najważniejsze jest to, by dziecko zainteresowało się tym tematem, zrozumiało o co w tym chodzi, a nie wykuło się na pamięć.

,,Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy" Artura B. Chmielewskiego i Eweliny Zambrzyckiej-Kościelnickiej to wydana w twardej oprawie, kolorowa, bogata w wiedzę i doświadczenia pozycja, która spodoba się miłośnikom kosmosu i zdobywania nowej wiedzy.

Moja ocena: 5/6
 
Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Znak 


 

10 komentarzy:

 1. Książka już zawitała do naszej domowej biblioteczki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzieci zawsze interesowały się kosmosem i rakietami. Przynajmniej pamiętam to z dzieciństwa. Bardzo ciekawa i mądra propozycja dla dzieci i młodzieży. Może po takiej lekturze doczekamy się budowniczego statków kosmicznych, albo odkrywcę nowej planety.
  Irena - Hooltaye w podróży

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna pozycja dla młodych, którzy interesują się tematyką kosmosu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy tę książkę i jest naprawdę fantastyczna. Sama już niebawem zabieram się za pisanie recenzji, w której opisze o naszych wrażeniach po lekturze.

  OdpowiedzUsuń
 5. po lekturze takiej książki na pewno przychodzi wiele pomysłów na zabawę, mnie najbardziej ciekawi jak zbudować rakietę :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas też pojawiła się recenzja tej propozycji.Bardzo ważne przesłanie dla wszystkich dzieci,by spełniały swoje marzenia i miały odwagę uczyć się i myśleć poza schematami :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ależ lubię takie książki dla młodych czytelników - mądre i ślicznie wydane.

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę że to całkiem rozwijająca lekturka, chyba ją kupię w prezencie. Na chwilę obecną zapisuję tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 9. Chociaż nie jestem w grupie docelowych odbiorców tej książki, to już wciągnęłam ją na listę czytelniczą, poznam z ciekawością. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Sama z przyjemnością zapoznam się z tą kosmiczną lekturą.

  OdpowiedzUsuń