poniedziałek, 8 lutego 2021

,,Amerykańska księżniczka" Annejet van der Zijl



,,Amerykańska księżniczka" to historia, która miała miejsce naprawdę. Czy sen mógł się ziścić?

Allene Tew już od samego początku była różnie traktowana ze względu na pochodzenie. Nie należała jednoznacznie do jednej klasy społecznej. Później wychodziła za mąż aż pięć razy, co także nie przysporzyło jej sympatii. Poznajcie losy kobiety, która nawet po śmierci doczekała się rozgłosu.

Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem w formie biografii Allene Tew. Zawiera czarno-białe fotografie z podpisami, które także urozmaicają lekturę. Całość została podzielona na rozdziały, które początkowo opisują dzieje ojca Allene, a później jej życie i to co się działo po jej śmierci.

,,Amerykańska księżniczka" Annejet van der Zijl to historia, którą napisało życie. Jedna kobieta, pięciu mężów, pokaźny majątek.

Moja ocena: 5/6 
    
Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Znak 

8 komentarzy:

 1. Ciekawa jestem, czy faktycznie w tak burzliwym życiu zdobyła prawdziwe szczęście i miłość. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię ciekawe biografie i do tego wymieniam się z koleżanką takimi książkami, więc wiem, że będzie to nie tylko lektura dla mnie, ale i dla niej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Biografia i Ameryka to nie najlepszy dla mnie zestaw. Choć pewnie innym się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam tę książkę, ale póki co nie planuję do niej zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
 5. kiedyś zaczytywałam się w takich historiach, teraz ciężko mi do nich powrócić, ponieważ wydają mi się trochę nad wyraz

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię biografie, więc przyjrzę się bliżej tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 7. Co prawda, na razie nie planuję sięgnąć po książkę, ale z każdej biografii wynoszę coś ciekawego, w końcu choć różne scenariusze ludzkich losów, to jednak często podobne odniesienia. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jedna kobieta i pięciu mężów. To musi być ciekawa lektura.

  OdpowiedzUsuń