Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

wtorek, 10 marca 2020

,,Baśnie rosyjskie” Antoni Pogorielski, Antoni Czechow, Aleksander Puszkin, Mikołaj Gogol

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2012
Format: Książka
Liczba stron: 216

Do kupienia: Gandalf

Twórczością rosyjskich pisarzy fascynuję się już od kilku lat. Nie będę ukrywała, że jest to także związane w większości z moim kierunkiem studiów. 

Antoni Czechow znany jest czytelnikom przede wszystkim ze ,,Śmierci urzędnika”, która stała się obowiązkową lekturą w szkole. Ponadto napisał wiele innych pozycji, a  na szczególną uwagę w tym zbiorze zasłużyła ,,Kasztanka. Opowieść” opowiadająca o losach psa. Tytułowa psina przez przypadek oddaliła się od swojego pana, przez co straciła dom. Została znaleziona i przygarnięta przez drugiego mężczyznę, który miał w domu także inne stworzenia. Ćwiczył z nimi różne sztuki teatralne, kasztanka miała szczególny talent w tej dziedzinie…

Jedynym twórcą, o którym nic nie słyszałam okazał się Antoni Pogorielski i jego ,,Czarna kura albo mieszkańcy podziemia”. Głównym bohaterem tej opowieści stał się Alosza, który mieszkał w internacie. Gdy kucharka chciała zabić czarną kurę usłyszał jakiś głos podświadomości i nie dopuścił do jej stracenia. Od tamtego czasu zaczęły dziać się dziwne rzeczy, a Alosza miał szansę znaleźć się z magicznej krainie…

Ostatnie dwa opowiadania należą do Mikołaja Gogola, którego twórczość bardzo lubię i cenię, chociażby za ,,Rewizora”. Niestety, dwa opowiadania zamieszczone w zbiorze jakoś specjalnie mi się nie spodobały i przebrnięcie przez nie stało się dla mnie męką. Nie wiem, czym było to spowodowane, jednak taka forma twórczości pisarza nie przypadła mi do gustu. Na uwagę zasługuje także Puszkin. Jako jedyne opowiadanie opowieść o carze Sałtanie została napisana wierszem, w sposób melodyjny, dzięki czemu opowieść przeczytałam z ogromną przyjemnością.

Giennadij Spirin namalował przepiękne ilustracje, które tylko udoskonaliły tą pozycję. Całość została utrzymana w realiach tamtej epoki, co bardzo mi odpowiadało. Zbyt nowoczesne ilustracje mogłyby źle zostać odebrane przez współczesnego czytelnika znającego tamten okres. Pozycja została przepięknie wydana w sztywnej oprawie, dzięki czemu będzie mogła przetrwać na dłużej. Bardzo się z tego powodu cieszę, gdyż jeszcze nie raz z pewnością będę chciała się z nią zapoznać.

,,Baśnie rosyjskie” to zbiór opowiadań czterech rosyjskich pisarzy, który w szczególności powinien spodobać się miłośnikom Rosji, a także fanatykom dobrych, starodawnych baśni.

Moja ocena: 4,5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz