poniedziałek, 28 października 2019

,,Specjalne moce" Dr Tracy Packiam Alloway

,,Specjalne moce" Dr Tracy Packiam Alloway

,,Przygoda z mapą. Książka o dysleksji"Harcerze wybrali się na poszukiwanie miejsca zaznaczonego na mapie. Ich przewodnikiem miał zostać chłopiec z dysleksją, który nie za bardzo umiał sobie z odczytywaniem mapy poradzić. Wkrótce mapa uległa zniszczeniu, a harcerze w lesie. Czy udało im się wrócić do obozowiska? Książka pokazuje, że dysleksja nie jest przeszkodą, choć istnieją zadania, z którymi trudniej jest takim osobom sobie poradzić.
,,Tajemnica króliczej karmy. Książka o ADHD" Osoby z ADHD znane są z tego, że nie potrafią usiedzieć na miejscu. Okazuje się jednak, że mają także inną ważną umiejętność. Z klasy zniknęła karma dla królika. Jedna dziewczynka postanowiła dowiedzieć się, co się z nią stało. Tym razem w książeczce poruszony jest temat ADHD.
,,Sam na placu zabaw. Książka o stanach lękowych"Niektórzy z nas boją się publicznych wystąpień, inni są nieśmiali albo mają jakiś inny lęk, z którym muszą się borykać. Pewna dziewczynka bardzo bała się wystąpienia publicznego. W głowie wszystko wychodziło jej znakomicie, jednak bała się wyśmiania przez klasę. W jaki sposób sobie z tym poradziła? Tym razem książeczka opowiada o naszym lęku i o tym, w jaki sposób można go przezwyciężyć.,,Doskonały projekt. Książka o autyzmie"Osoby autystyczne mogą być odbierane, jako takie, które nie wszystko rozumieją. Prawda jednak jest taka, że mają niesamowicie dobrą pamięć. Pewna klasa brała udział w konkursie, konstruowali pociąg. W dniu wystąpienia przed komisją wygłaszający mowę się rozchorował... Czy miał kto go zastąpić? Tym razem poruszony został temat autyzmu.We wszystkich czterech książkach - o dysleksji, ADHD, stanach lękowych i autyzmie na końcu jest wyjaśnione, na czym to polega, w jaki sposób można stymulować takie osoby, a także są pytania na podstawie treści do rozmowy z dzieckiem.

Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


3 komentarze:

  1. Edukacyjne, godne polecenia książeczki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Najbardziej zaciekawiła nie książka o stanach lękowych i tę pozycję zamierzam kupić.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ciekawa seria książeczek :)

    OdpowiedzUsuń