poniedziałek, 30 września 2019

,,Poczytajki pomagajki"

,,Sama. Listy z piwnicy"


Główną bohaterką jest dziewczynka, której mama lubi tylko to, co nowe. Stare rzeczy są sukcesywnie wyrzucane i lądują w piwnicy. Czy opiekunka zrozumie swój błąd i to, że nie zawsze to co nowe jest lepsze?,,Chorowitek"


Głównym bohaterem książeczki jest Witek. Chłopiec jest dopiero na początku swojej szkolnej przygody. Był jednak bardzo chory, dużo czasu leżał w szpitalu, przyjmował chemię. Teraz jest już w porządku, jednak dzieci nadal się z niego śmieją, nazywając go Chorowitkiem. Czy zrozumieją swój błąd?,,Zmyślacz"


Z pewnością wszyscy znamy osoby, które uwielbiają zmyślać na okrągło. Choć wiemy, że to nie mogło zdarzyć się naprawdę słuchamy ich z udawanym zainteresowaniem. Tak było też w pewnej klasie... do czasu. Gdy odkryto, że jeden uczeń wciąż zmyśla, postanowiono mu powiedzieć prawdę, co o tym myślą pozostali. Co z tego wyniknęło?,,Nowa w przedszkolu"


Bycie nowym w jakiejś grupie społecznej nie jest łatwe, a do tego, gdy ma się inny kolor skóry trzeba być przygotowanym na to, że nie wszyscy będą chcieli nas zaakceptować. Przekonała się o tym Zuri, mieszkanka z Afryki, którą dzieci nie polubiły pierwszego dnia w przedszkolu. Dlaczego tak się stało?,,Arcybolek"


Głównym bohaterem książeczki jest Bolek, który bardzo lubi się z innych naigrywać. Tak naprawdę czytelnik początkowo nie wie, dlaczego tak się dzieje. Książeczka ukazuje różne problemy, walkę o marzenia i nie tylko.Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


2 komentarze:

  1. Oj tak... dzieciom można by czytać i czytać... Jest tych książek na rynku, że można się pogubić. Dobrze że powstają takie recenzje, bo wiadomo wówczas co można zaoferować pociechom.

    OdpowiedzUsuń
  2. Osobiście zaintrygowała mnie książeczka ,,Chorowitek''.

    OdpowiedzUsuń