niedziela, 22 września 2019

,,Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" Martin Widmark

,,Tajemnica szpitala"


Lasse i Maja nie przypuszczali, że tym razem będą mogli wziąć udział w tropieniu sprawcy w szpitalu. Gdy trafiła tam jedna z ich znajomych, dowiedzieli się o całej sprawie. Postanowili pomóc policji w odnalezieniu sprawcy ginących kosztowności. Czy im się to udało?

,,Tajemnica złota"


Lasse i Maja zupełnie przypadkowo mieli tym razem sprawdzić, w jaki sposób złoto zniknęło z banku. Miało ono leżeć tam tylko przez jedną noc, a jednak i tak zostało skradzione. W jaki sposób do tego doszło? W banku działały przecież kamery!

,,Tajemnica pociągu"


Pociągiem była przewożona bardzo duża suma pieniędzy. Policja oczywiście udała się także w tę podróż, by kontrolować ładunek. Podróżowali także Lasse i Maja, dwaj młodociani detektywi, którzy mieli na koncie wiele sukcesów. Czy w asyście takiej eskorty coś mogło się stać?

,,Tajemnica mody"


Valleby miał odwiedzić najważniejszy kreator mody na świecie. Większość mieszkańców przygotowywała się na jego przybycie, by wziąć udział w konkursie mody. Kreator zabrał ze sobą kotkę i teczkę z kolekcją na przyszły rok, która była niezwykle cenna. Czy miało dojść do kradzieży?

,,Tajemnica szkoły"


W Valleby doszło do fałszowania pieniędzy. Nikt nie wiedział, dlaczego ktoś to robi o o co w tym wszystkim chodzi. Lasse i Maja postanowili przeprowadzić własne śledztwo, które doprowadziło ich do pracowników szkoły. Kto był odpowiedzialny za fałszowanie pieniędzy?

,,Tajemnica diamentów"


Biuro detektywistyczne Lassego i Mai miało dopiero swoje początki. Podjęli się oni jednak zlecenia odnalezienia złodzieja diamentów. Sprawa nie była tak prosta, jak można by się tego spodziewać. Czy dwójce dzieciaków udało się ją rozwiązać?

,,Tajemnica hotelu"


Lasse i Maja spędzali świąteczny czas w hotelu wuja, pomagając mu w różnych sprawach. Zupełnie przypadkowo okazało się, że będą tam mieli do rozwiązania zagadkę detektywistyczną. W hotelu zameldowała się bogata rodzina, której zaginął piesek. Kto go ukradł?

,,Tajemnica kempingu"


Lasse i Maja tym razem mieli wziąć udział w nieoczywistej sprawie. Podczas wypoczynku na kempingu okazało się, że właścicielowi ośrodka przepowiedziano kłopoty finansowe. Czy to faktycznie miało szansę się ziścić? I co z tym wszystkim wspólnego mają raki?

,,Tajemnica szafranu"


W sklepie został ukradziony szafran o wartości 15 000 dolarów. Nikt nie miał pojęcia, jak to się mogło stać. Na miejscu byli jednak Lasse i Maja, którzy postanowili przeprowadzić własne śledztwo w tej sprawie. Czy udało im się znaleźć złodzieja?

,,Teatr z Lassem i Mają"


Przygody Lassego i Mai można wystawiać także jako sztukę teatralną. Ta pozycja z całą pewnością okaże się pomocna w tym względzie. Rozpisano cztery książki na sztuki teatralne. Warto znać wcześniej te pozycje, bo jednak tutaj znajduje się także ujawnienie sprawcy.

Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


1 komentarz: