niedziela, 25 sierpnia 2019

,,Gracja i furia" Tracy Banghart

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2019
Format : Książka
Liczba stron: 304
Do kupienia: Gandalf

Bardzo lubię wszelkiego rodzaju książki fantastyczne połączone z intrygą, dlatego skusiłam się na ,,Grację i furię", pierwszy tom młodzieżowej serii.

Serina od dziecka była przygotowywana do tego, że to ona zostanie z Gracją i być może urodzi dziecko Naczelnika. Jej siostra Nomi od dzieciństwa zajmowała się wszystkimi pracami domowymi i miała wspierać siostrę jako służąca na ewentualnym dworze. Czy wszystko poszło zgodnie z planem?

Muszę przyznać, że seria łączy w sobie wszystko to, co lubię. Jest nieprzewidywalność zdarzeń, walka o przetrwanie, oczywiście miłość i zawiłe dzieje rodzinne. Tak naprawdę jest to skumulowanie wątków, które znamy z innych powieści i połączenie ich wszystkich w jednej.

Nie twierdzę, że autorka wzorowała się na już wydanych książkach. Po prostu dość trudno jest wymyślić jeszcze coś odkrywczego. Połączenie tego wszystkiego w jednym tomie dało niesamowity efekt. Przede mną kontynuacja, której jestem bardzo ciekawa.

,,Gracja i furia" Tracy Banghart to pierwszy tom świetnej młodzieżowej serii, od którego nie sposób się oderwać. Zastanawiam się, jak na jego tle wypadnie część druga.

Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


1 komentarz: