czwartek, 16 maja 2019

,,Sekret Wielkiego Mistrza. Kroniki Archeo. Tom 3" Agnieszka Stelmaszyk

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2011
Format: Książka
Liczba stron: 256
Do kupienia: Gandalf

,,Kroniki Archeo" to jedna z tych serii, która spodoba się nie tylko nastoletnim czytelnikom.

Dwójka dzieciaków z Polski i ich trzech przyjaciele z Anglii mieli szansę przeżyć już dwie przygody. Tym razem kolejna sprawa działa się w Polsce i była związana z miejscowym muzeum, prowadzonym przez wujka Ryszarda. Zagadka sięgała aż czasów Zakonu Krzyżackiego i Bitwy pod Grunwaldem.

Jak się wciągnę w jakąś serię, to bardzo szybko potrafię zapoznawać się z kolejnymi tomami. Tak właśnie było w przypadku tego cyklu. Dodatkowym ułatwieniem jest to, że tomy nie są też bardzo obszerne, więc czyta się je w kilka godzin.

Bohaterami jest piątka dzieciaków, które czasem świadomie lub nie wplątują się w różne afery. Czasami pomaga im w ich rozwiązywaniu ich opiekunka panna Ofelia, która cały czas liczy na to, że dzieciaki w nic się nie wpakują.

,,Sekret Wielkiego Mistrza. Kroniki Archeo. Tom 3" Agnieszki Stelmaszyk to tom, którego akcja toczy się w polskim Malborku i Gniewie, a także Wiedniu. Trudniejsze słowa i wiadomości o znanych osobach są objaśniane na bieżąco. W książce nie brak sporej ilości kolorowych ilustracji.

Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


1 komentarz: