poniedziałek, 11 lutego 2019

,,Zakochane Trójmiasto" Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2019
Format : Książka
Liczba stron: 398
Do kupienia: Gandalf

Miłość jest uczuciem całorocznym, dlatego autorzy tym razem postanowili zabrać nas do Trójmiasta.

Wszystkie opowiadania są związane z miłością, zazwyczaj między kobietą i mężczyzną. Wybitnie długie jest opowiadanie Niny Reichter, które szczególnie mi się spodobało. Pozostałe są mniej więcej tej samej długości.

Z całego zbioru oprócz opowiadania Niny Reichter o miłości ojca ucznia z nauczycielką, spodobało mi się to Augusty Docher. Opowiada ono o przypadkowym spotkaniu na plaży zamężnej kobiety i mężczyzny po związku. Historia stworzona przez Adriana Bednarka jest bardzo mroczna, ale też wciągająca. Anna Szafrańska w końcowej opowieści opisuje miłość od młodości aż do starości.

Wszystkie opowiadania są w jakiś sposób zajmujące i czyta się je naprawdę szybko. Cały zbiór ze spokojem przeczytacie w kilka godzin. Nie ma sensu nastawiać się na bardzo długą lekturę, bo możecie czuć się nieco zawiedzeni. Idealnie sprawdzi się w okolicy Walentynek, choć święto zakochanych nie jest tutaj tematem przewodnim.

,,Zakochane Trójmiasto" Praca zbiorowa to, jak nazwa wskazuje, historie, których akcja dzieje się w Trójmieście. Lubię te nadmorskie miejscowości, więc tym chętniej skusiłam się na ten zbiór. Dzięki temu udało mi się też poznać urywek twórczości nowych dla mnie pisarzy.

Moja ocena: 4.5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


3 komentarze:

 1. Mam w planach ten zbiór. Lubię krótkie formy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na razie nie mam w planach tej antologii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam zamiar przeczytać, szczególnie dla tego długiego opowiadania, bo uwielbiam pisarkę ;) A reszty autorów po prostu spróbuję ;)

  Pozdrawiam,
  P.

  OdpowiedzUsuń