piątek, 2 lutego 2018

,,Niedoskonali" Danielle L. Jensen

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2018
Format : Książka
Liczba stron: 304
Do kupienia: Tania Książka

Czasem jest tak, że już pierwszy tom jakiejś serii sprawi, że nie będziemy mogli doczekać się dalszych części. ,,Trylogia Klątwy" z pewnością do nich należy. ,,Niedoskonali" to jedna z nowości wydawnictwa Galeria Książki, a zarazem prequel cyklu.

Wydarzenia z trylogii są naprawdę emocjonujące, dlatego po zakończonym cyklu autorka postanowiła napisać tom czwarty, opowiadający wydarzenia o tym, jak to wszystko się zaczęło. Głównymi bohaterami są Penelope, Marc, ale także Tristan i Anais. Dużą rolę odgrywa także król oraz ojciec dziewczyn. Nie chcę za wiele zdradzać, jednak wspomnę tylko, że całkiem sporo się tutaj dzieje.

Nie ukrywam, że miałam względem tej powieści bardzo duże oczekiwania. ,,Trylogia Klątwy" przypadła mi do gustu na tyle, że postanowiłam mieć ją na własność. Spodziewałam się, że ,,Niedoskonali" powinni utrzymać się na tym samym lub podobnym poziomie. Pierwsze trzy tomy czytałam rok temu, jednak fabuła jest wciąż żywa w mojej pamięci. ,,Nieodnalezieni" to pozycja poprawna, z którą można zapoznać się, jako dopełnieniem serii.

Odnoszę wrażenie, że autorka chciała coś dodać, tylko za bardzo nie było co. Wydarzenia są bardzo rozciągnięte na dużą ilość stron. Tak naprawdę połowa objętości w zupełności by wystarczyła aby uchwycić wszystkie niewyjaśnione wcześniej nowości. Niemniej, nie żałuję, że zapoznałam się z tą publikacją.

,,Niedoskonali" to pozycja, którą trzeba koniecznie czytać jako czwartą powieść cyklu. W innym wypadku nie za wiele możecie zrozumieć z tego, co się tutaj dzieje. Styl autorki pozostał bez zmian, jednak tempo wydarzeń mogłoby być nieco szybsze.

Moja ocena: 4,5/6

Za egzemplarz dziękuję księgarni 

1 komentarz: