Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

sobota, 21 grudnia 2013

,,Niedźwiedź Lipowa Noga. Bajka dla maluszka" Praca zbiorowa

Wydawca: Elżbieta Jarmołkiewicz
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 14
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Bajka dla maluszka to seria, która ukazała się na polskim rynku nakładem wydawnictwa Elżbieta Jarmołkiewicz. Obecnie zawiera już kilkadziesiąt pozycji z przesłaniem.

Niedźwiedź pewnego razu postanowił połasić się na maliny, które rosły u pewnych gospodarzy. Niestety, chłopi wrócili, a on w pośpiechu wdepnął nogą w lipowy ul, który pozostał na jego łapie. Nie wiedział, jak miałby się go pozbyć...

Bardzo sobie cenię tą serię, co z pewnością mogliście już zauważyć. Książeczki ostatnio dość często u mnie goszczą, gdyż uważam, że są warte uwagi. Nie inaczej było także z tą pozycją. Pomimo tego, że w treści jest jej niewiele to zawiera określone przesłanie, a także bardzo ładne, naturalne ilustracje.

Tym razem autorzy książki chcieli nam zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze na to, żeby nie kraść czyjejś własności, ani też nie podjadać czyichś zapasów. Każdy z nas ma swój dobytek i jeśli będzie chciał sam się z pewnością z nami podzieli. Niekoniecznie oznacza to, że podczas jego nieobecności mamy wziąć bez wiedzy właściciela rzeczy, które do niego należą.

Dodatkowo warto zwrócić się po pomoc, nawet do tych osób, w stosunku do których nawet nie mieliśmy takich zamiarów. Niektórzy chętnie udzielą pomocy, a przy okazji niech będzie to dla nas okazją do rozmyślań, czy warto się gniewać bez wielkiej przyczyny. Warto żyć w zgodzie, aby w każdej chwili można się było zwrócić do drugiej osoby po pomoc, gdy zajdzie taka potrzeba.

Bajki bardzo mi się podobają przede wszystkim za to, że zawierają niezbyt wiele treści. Czytać można je w każdym wieku. Warto jednak już od najmłodszych lat wpajać Maluchom pewne wartości, które będą mogli wykorzystać w późniejszym życiu.

,,Niedźwiedź Lipowa Noga. Bajka dla maluszka" to bardzo ciekawa, niezbyt długa opowieść z przesłaniem, która spodoba się z pewnością miłośnikom rożnych typów zwierząt. Tak naprawdę powinna się z nią zapoznać większość z nas, gdyż prawdy w niej zawarte są uniwersalne.

Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


28 komentarzy:

 1. To prawda, że od najmłodszych lat wpajać ,maluchom pewne wartości, dlatego z przyjemnością skuszę się na tę mądrą książeczkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje dzieci na pewno będą dużo czytać, a to wygląda na wartościową pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham zwierzęta, więc taką bajkę rozumiem. Idealna dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pewnie dzieciaczkom się spodoba. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajowa, chętnie bym dorwała całą serię.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam, ale ładna okładka. :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Przesłanie książki jest świetne - życiowe, a ona sama warta poznania, bo czegoś uczy. Jestem bardzo ciekawa obrazków :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatnio poszukuję takich książeczek dla mojego małego chrześniaka. Dzięki za podsunięcie kolejnego tytułu! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znam tej serii, ale chętnie to zmienię:) Zachęciłaś mnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. z chęcią przeczytam. Prezent zarówno dla mojej chrześnicy jak i dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Coraz bardziej podoba mi się ta seria.
  Czy można ją też kupić w kiosku?

  OdpowiedzUsuń