Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

środa, 18 grudnia 2013

,,Nać i korzonki. Bajka dla maluszka” Praca zbiorowa

Wydawca: Elżbieta Jarmołkiewicz
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 10
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Seria Bajka dla maluszka składa się z kilkudziesięciu tytułów. Każda książeczka zawiera określony morał. Bardzo sobie cenię takie pozycje z przesłaniem i dlatego też w wielką ochotą zapoznaję się z tymi bajkami.

Pewnego razu chłop poszedł na pole i posiał rzepę. Jednak przyszedł Niedźwiedź i chciał go zjeść. Mężczyzna jednak obiecał mu, że gdy rzepa obrodzi on zostawi sobie korzonki, a zwierzęciu da resztę. Miszeńka był z tego zadowolony i zjawił się o określonej porze…

Jak już zauważyliście bardzo lubię tą serię i od czasu do czasu będę Was również z nią zapoznawać. Książeczki są niezbyt obszerne, tekstu nie jest zbyt wiele, jednak zawierają przepiękne ilustracje i przesłanie, które sobie bardzo cenię w tego typu pozycjach.

Tym razem autorzy chcieli przekazać nam, abyśmy zawsze byli uczciwi. Uczciwość i prawdomówność popłacają, natomiast krętactwo jeszcze nikomu dobrze nie wyszło. Nie ma sensu działać na czyjąś szkodę, gdyż może to się obrócić przeciwko nam.

Przebiegłość może być dobra w skutkach tylko na początku, gdyż z czasem podstęp i tak się wyda, a my nie będziemy wiedzieli, jak się zachować. Uważam, ze lepiej żyć w zgodzie z własnym sumieniem, niż oszukiwać, gdyż nie ma w takim działaniu żadnego długotrwałego sensu.

Książeczkę przeczytałam bardzo szybko i nie żałuję, że postanowiłam się w nią zaopatrzyć. Ja zapłaciłam za nią 1,50 zł, więc to naprawdę prawdziwa okazja. Dzięki temu nie dość, że mogę powrócić do lat dzieciństwa i miło spędzić z nią te kilka minut to dodatkowo mogę przeczytać o wartościach, które powinny być ważne i dotyczyć każdego z nas.

,,Nać i korzonki. Bajka dla maluszka” to ciekawa, pouczająca pozycja dla małych dzieci, jednak niejednemu dorosłemu też przydałoby się, aby się z nią zapoznać. Może choć przez chwilę w naszym otoczeniu byłoby mniej fałszu i przebiegłości.

Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


12 komentarzy:

 1. hihi tytuł mnie rozwalił :))) Bardzo mądra bajeczka, takie właśnie powinny czytać nasze dzieciaki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno ;) Ja zostawię dla swoich.

   Usuń
  2. tak tytuł świetny;DD co do książki to i takie są potrzebne w tym gąszczu dziwności dla dzieci;) pozdrawiam ciepło

   Usuń
  3. Tytuły seria ma przyciągające ;)

   Usuń
 2. Tutuł jest rzeczywiście przekomiczny. Widzę, że to wartościowa książka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mądra książeczka skoro otwiera oczy na fałsz i przebiegłość. W takim razie należałoby ją poznać bliżej.

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiam bajki z przesłaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Znowu jakaś ciekawa nowa opowieść, robi się coraz ciekawiej :)

  OdpowiedzUsuń