czwartek, 25 lipca 2013

,,Szczeniaczek spełniający marzenia” Holly Webb

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 96
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Holly Webb to autorka książek dla dzieci, które zawierają określone przesłanie.

Molly pomagała tacie w lecznicy, gdyż jej opiekun by weterynarzem. Tym razem odwiedziła ich kobieta, która miała nowego pieska. Gwiazdka była jednak bardzo smutna. Dziewczynka zauważyła, że ona także jest magicznym zwierzątkiem i postanowiła z nią porozmawiać, jeśli nadarzy się okazja. Niedługo potem znała powód zmartwienia i postanowiła pomóc psince…

Książeczka tak, jak wszystkie pozostałe pozycje autorki zawierała przesłanie. Tym razem poruszony został problem nierozdzielania bliźniaków, którzy będą za sobą tęsknić. Sama wiem z własnego doświadczenia, że ta więź jest bardzo silna. Takie osoby bardzo na siebie oddziałują. Bardzo dobrze, że autorka poruszyła to zagadnienie.

Uwzględniony został również problem niezdrowego egoizmu, myślenia tylko o sobie. Każdy z nas ma jakieś marzenia i chciałby, aby one się spełniły, nie można być jednak tak interesownym. Warto czasem pomyśleć o innych. Czasem pozornie mały gest może ich bardzo uszczęśliwić!

Pozycja to kolejna część z serii Magic Molly, którą chcę przeczytać w całości. W tym celu zakupiłam sobie 4 części i mam już komplet,  z czego niezmiernie się cieszę. Powieści będą doskonała za kilkanaście lat do moich pociech, gdyż wartości w nich pozostaną niezmienione.

Całość napisana została w sposób prosty, zrozumiały, nie ma trudnych wyrażeń. Duże litery ułatwiają czytanie. Obrazki sprawiają, że chce się dalej poznawać losy Molly i magicznego zwierzątka. Jej przeczytanie nie zajmuje naprawdę sporo czasu, więc warto się z nią zapoznać.

Twórczość Holly Webb nie jest mi obca i z pewnością jeszcze nie raz zapoznam się z jej twórczością, gdyż uważam, że jest warta uwagi. W łatwy sposób niesie w sobie określone przesłanie, którego nie sposób nie pojąć.

,,Szczeniaczek spełniający marzenia” to historia o dwóch pieskach, spełnianiu życzeń i wierze w przyjaźń, która spodoba się niejednemu z nas. Nie jest to pozycja tylko dla młodszych dzieci, być może starszym także się spodoba.

Moja ocena : 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


8 komentarzy:

 1. Moja pociecha ma bzika na punkcie swojego pieska, więc myślę, że powyższą bajeczkę również z zainteresowaniem poczyta.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam ją wczoraj, tylko różową z kotkiem, jak już dzisiaj chciałam kupic to jej nie było.. a kupiłabym specjalnie bo nasz kot to też Molly ; P

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna książeczka, a myślałam, że jest cieńsza:) A tu jednak objętość nie jest mała :)W ogóle podoba mi się ta seria, też ją będę musiała przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Duża czcionka plus obrazki, więc czytałam 30 minut:)

   Usuń