Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

niedziela, 28 kwietnia 2013

,,Trening mentalny biegacza. Jak utrzymać motywację” Jeff Galloway

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 152
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Sensus


,,Trening mentalny biegacza. Jak utrzymać motywację” Jeff Galloway

Jeff Galloway to bestsellerowy autor książek na temat biegania. Wspólnie z żoną napisał także pozycję po części związaną z odchudzaniem.

Bieganie – dla jednych to przyjemność, dla drugich męka. Wiele zależy także od naszego umysłu, niekoniecznie ciała. Zastanówmy się. Gdy nie zmobilizujemy się dostatecznie bieganie nigdy się nie rozpocznie i nie sprawi nam żadnej przyjemności. Trzeba się pozytywnie nastawić do tej czynności i w drogę.

Warto pamiętać o tym, aby nie biegać na początku na zbyt długie dystanse, robić sobie przerwy, stosować marszobieg. Podczas biegu cały stres nas opuszcza, mamy szansę, aby przemyśleć niektóre kwestie.

Ja osobiście nigdy za bieganiem nie przepadałam. Szybko się męczyłam i nie miałam dosyć na kolejne długie lata. Nigdy nie widziałam w tym sporcie żadnej przyjemności. Znajdowałam jakieś wymówki, dla których miałabym to nie robić.

Tak było, aż do pewnych zajęć WF-u. Mieliśmy przebiec 1 kółko. Nie powiem, po połowie miałam już dosyć. Ale, gdy biegłam drugi raz tą samą długość udało mi się przebiec więcej i czułam się lepiej. Może więc naprawdę coś w tym jest!

Biegać nie zacznę z dnia na dzień. Muszę się do tego psychicznie przygotować. Nie wykluczam, że w przyszłości urządzę sobie przebieżki na krótkie dystanse. Nie widzę większego celu, aby biec i się męczyć, gdy już się nie ma siły. Lepiej wtedy zrobić przerwę lub przejść się kawałek i kontynuować dalej.

Po książkę sięgnęłam z czystej ciekawości. Sama nie wiem, jaki był właściwy powód zapoznania się z nią. Autor pisał w sposób dość ciekawy, choć niektóre fragmenty mniej mi się podobały. Książkę jednak przeczytałam z przyjemnością i w ogólnym podsumowaniu nie żałuję, że po nią sięgnęłam. W przyszłości z pewnością postaram się także zapoznać z innymi pozycjami pisarza.

,,Trening mentalny biegacza. Jak utrzymać motywację” to wspaniała pozycja dla biegaczy, ale także dla tych, którzy dopiero pragną rozpocząć swoją przygodę z tym sportem. Być może ta pozycja da Wam motywację do zmierzenia się z biegami?

Moja ocena : 4,5/6

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu
8 komentarzy:

 1. Nie lubię biegać. Nie mam kondycji i od razu dostaje zadyszki, więc to pozycja nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak utrzymać motywację - to coś dla mnie :P
  Biegać lubię, chociaż odkąd nie chodzę na wf moja kondycja strasznie spadła, ale mam nadzieję, że w przyszłości wrócę do biegania ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja motywacja kończy się po tygodniu biegania i odzyskuję ją jakieś pół orku później na kolejny tydzień :D to oznacza, że biegaczka jest ze mnie marna :-)
  Myślę, ze ta książka mogłaby mi pomóc z utrzymaniem motywacji, albo przynajmniej z szybszym jej odzyskiwaniem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przydałaby mi się taka pozycja, chciałabym wreszcie zacząć uprawiać jakiś sport. ;)

  Zapraszam Cię do zabawy:
  http://ksiazkowyswiatpatrycji.blogspot.com/2013/04/stosik-z-dnia-ksiazki-zabawa-55.html

  Pozdrawiam. :D

  OdpowiedzUsuń