środa, 10 kwietnia 2013

,,Atlanci. Tom I. Kakrachan” Olis Nari Lang


Wydawnictwo: Azyl
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 592
Półka: posiadam
Do kupienia: Azyl

,,Atlanci. Tom I. Kakrachan” Olis Nari Lang

Olis Nari Lang to pseudonim polskiego autora, który pragnie pozostać anonimowy.

Atla uciekła ze swojego miejsca zamieszkania. Niestety, podczas podróży prawdopodobnie pogruchotała sobie nogę, przez co nie mogła tak szybko się przemieszczać. Nie spodziewała się tylko jednego. W miejscu, gdzie wylądowała znajdował się ktoś jeszcze…

Dalema pochodziła z piątego plemienia, co oznaczało dla nich brak możliwości powrotu do Atlantydy. Od dawna była zafascynowana Zamirem. Posiadała wiedzę większą od wszystkich. Dlaczego się z tym kryła? Z jakich powodów Garuna, opiekunka jej przyjaciółki chciała się z nią widzieć?

Książkę przeczytałam z ogromną przyjemnością, choć moim zdaniem można było ją podzielić na 2 mniejsze części, gdyż była trochę za gruba. Akcja toczyła się w średnio szybkim tempie, dzięki czemu czytelnik miał możliwość bardziej zagłębić się w wątki.

Jedynie nieczytelne wydawały mi się raporty, niewiele z nich zrozumiałam. Na ich niekorzyść działało także tło, na którym trudno było coś dostrzec.

,,Książka nawiązuje do historical fiction, odwołując się do artefaktów i monumentalnych budowli starożytnych cywilizacji. Historia losów głównych bohaterów rozgrywa się w scenerii mitycznej Atlantydy, a pierwszy tom w jednej z ich kolonii. Książka wypełnia lukę dotyczącą tematyki starożytnych cywilizacji”

Ta pozycja to debiut autora, ale z chęcią sięgnę po kolejne części. Z tematyką Atlantydy niewiele miałam wspólnego, kiedyś oglądałam tylko jeden film. Po przeczytaniu tej powieści mam ochotę zgłębić tą tematykę.
Olis Nari Lang to pseudonim polskiego autora, który pragnie pozostać anonimowy.

W celu wydania tej książki powstało nowe wydawnictwo Azyl, z czego wielu czytelników z pewnością się ucieszy.

,,Atlanci. Tom I. Kakrachan” to pozycja, która spodoba mi się miłośnikom Atlantydy.

Moja ocena : 5/6


                                   Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwuKsiążka została przeczytana w ramach wyzwania

14 komentarzy:

 1. Nowych wydawnictw nigdy dość :-) Książka sprawia wrażenie interesującej, poza tym mnie takie cegły nie przeszkadzają, wręcz przeciwnie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, niektórzy wolą raz przeczytać, a dobrze:)

   Usuń
 2. Niestety raczej nie dla mnie. Recenzja zachęcająca, ale książka jak dla mnie nie. Nie mój styl.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie zawsze każda książka jest dla każdego:)

   Usuń
 3. Ostatnio nowe wydawnictwa rosną jak grzyby po deszczu. Mam nadzieję, że utrzymają się oni na rynku. Co do książki, to niestety nie zaciekawiła mnie, więc tym razem podziękuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. recenzja dodana do wyzwania :)
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 5. ksiazka bardzo ciekawa,nie koniecznie trzeba interesować sie tematyką Atlanty aby po nią siegnąć,wciąga od pierwszej strony.Przeczytałem ją jednym tchem.Zachęcam wszystkich którzy lubia czytac .

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka jest niesamowita .Nie trzeba byc miłosnikiem Atlantydy by ją przeczytac.Wciąga już od pierwszej strony to nie Harry Potter to jest dużo lepsza książka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja Harrego nie czytałam, więc nie sposób mi porównywać:)

   Usuń
 7. http://www.youtube.com/watch?v=VE3TMELxbwA

  OdpowiedzUsuń