niedziela, 26 stycznia 2020

Akademia Mądrego Dziecka - Pierwsze bajeczki, Pierwsze słowa, Bobas lubi naukęMała panda powinna już iść spać, ale bardzo lubi się bawić, jeść. W końcu jednak nadchodzi czas na zaśnięcie. Książeczka jest w całości kartonowa z zaokrąglonymi rogami, ma dużo wysuwanych/przesuwanych elementów. Tekstu jest bardzo mało, ale jest on wartościowy i niesie ważny przekaz. Całość ilustracji została utrzymana w żywych kolorach.

Książeczka opowiada bardzo krótko o tym, jak wygląda podróż samolotem. Należy zapakować walizki, wsiąść, samolot zostawia biały ślad, ląduje i już jesteśmy na miejscu. Książeczka pomoże przygotować dzieci do pierwszej samolotowej wycieczki. Została wydana w całości na kartonowych stronach z zaokrąglonymi rogami z bardzo kolorowymi ilustracjami. Zawiera sporo przesuwanych/wysuwanych elementów.

Dzięki lekturze tej książeczki dowiemy się, jak wygląda jazda samochodem - przejeżdżamy tylko na zielonym świetle, tankujemy paliwo, wieczorem włączamy dodatkowe światła. Publikacja na pewno spodoba się miłośnikom aut. Została w całości urozmaicona bardzo kolorowymi ilustracjami, a wydana jest na kartonowych stronach z zaokrąglonymi rogami. Zawiera całkiem sporo przesuwanych/wysuwanych elementów.

Po jednej stronie rozkładówki możemy zobaczyć kilka instrumentów na rysunkach, a po drugiej poprzesuwać elementami i odkryć kolejny z nich. Na końcu z kolei są same ilustracje i możemy przypomnieć sobie, czy pamiętamy, jak nazywa się każdy z nich. Książeczka zawiera przesuwane elementy, kolorowe ilustracje i została w całości wydana na kartonowych stronach z zaokrąglonymi rogami.

Tych, którzy chcą lub mają domowe zwierzątka, zachwyci publikacja z serii Akademia Mądrego Malucha. Poznamy dzięki niej zwierzęta, które mogą mieszkać w naszym mieszkaniu. Dowiemy się, jak nazywają się małe kotki, czy pieski. Na końcu mamy szansę nazwać wszystkie zwierzątka występujące w książce. Pozycja została wydana z kolorowymi ilustracjami, przesuwanymi elementami oraz w całości na kartonowych stronach z zaokrąglonymi rogami.

Publikacja przybliża nam nazwy i to, jak wygląda całkiem sporo dzikich zwierząt. Większość z nich można oglądać w Ogrodach Zoologicznych. Po jednej stronie rozkładówki są ilustracje zwierząt, a po drugiej możemy poprzesuwać obrazek i zobaczyć kolejne stworzenie. Całość została wydana na kartonowych stronach z zaokrąglonymi rogami, ma przesuwane elementy oraz bardzo kolorowe ilustracje.

W książeczce możemy wyróżnić następujące kategorie: warzywa, owoce, śniadanie, słodycze. Po jednej stronie są ilustracje produktów, po drugiej części z przesuwanym elementem. Na końcu możemy nazwać i zobaczyć, jak wyglądają wszystkie produkty, przedstawione w książeczce. Publikacja została wydana ze sporą ilością ruchomych elementów, kolorowymi ilustracjami i w całości na kartonowych stronach z zaokrąglonymi rogami.

Dzięki tej książeczce dowiemy się, w jaki sposób porusza się ptak, samolot, czy rakieta. Wszystko zostało wyjaśnione w niezwykle przystępny sposób. Książeczka została wydana w całości na kartonowych stronach z zaokrąglonymi rogami i należy do serii Bobas odkrywa naukę. Strony są w całości kolorowe, a tekstu jest bardzo mało.

Książeczka o kwarkach powinna być skierowana przede wszystkim do osób zainteresowanych tym tematem. Co prawda, całość została napisana w bardzo prosty sposób, jednak myślę, że ze względu na tematykę trafi tylko do wybranej grupy odbiorców. Publikacja została wydana na kartonowych kartkach z zaokrąglonymi rogami w całości z kolorowymi ilustracjami.,,Słuch!"


Z książeczki dowiemy się nie tylko, co to jest dźwięk i w jaki sposób powstaje, ale także tego, jak zbudowane jest nasze ucho, że istnieją osoby, które nie słyszą. Całość niesie bardzo ważny przekaz. Pozycja została wydana w całości na kartonowych stronach z zaokrąglonymi rogami, zawiera w całości kolorowe strony i całkiem sporo tekstu.,,Wzrok!"


Dzięki książeczce dowiemy się w jaki sposób widzimy, że niektórzy muszą nosić okulary, ale są też tacy, którzy nie widzą wcale. Dowiemy się także, jak zbudowane jest nasze oko. Książeczka została wydana w całości na kartonowych stronach z zaokrąglonymi rogami i bardzo kolorowymi rozkładówkami. Przesłanie, jakie niesie, także lepiej pozwoli nam zrozumieć zmysł wzroku.Moja ocena: 5.5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.

2 komentarze:

  1. Ile książeczek. Mają bardzo kolorowe ilustracje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zwykle czytam bardziej rozbudowane regularnie książki, ale może się skuszę? Oczywiście, żartuje. ;) Szkoda też, że nie mam komu polecić takich książeczek. Dzieci mojego rodzeństwa są już trochę starsi. Ale może kiedyś, kto wie? ;)

    www.pomistrzowsku.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń