piątek, 8 listopada 2019

,,Miłość z widokiem na Śnieżkę" Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019
Format: Książka
Liczba stron: 424
Do kupienia: Gandalf

Wydawnictwo Filia wydaje już piąty świąteczno-sylwestrowy zbiór. Oczywiście także z nim postanowiłam się zapoznać.

Podobnie, jak w ,,Zakochane Zakopane", tym razem po całej Polsce rozesłano osiem nadprogramowych zaproszeń do różnych instytucji. Każda z nich ma urządzić konkurs, w którym zwycięzca wygra pobyt na balu sylwestrowym dla 2 osób. Jest to tak zaszczytna impreza, że wielu chce na niej być. O bilet będzie walczyć matka dla córki, której nie układa się z mężem, dziewczyna, która będzie chciała dać go swojemu przyjacielowi, młoda mama, która wcześnie zaszła w ciążę. A to nie wszyscy, którym uda się to zaproszenie wygrać.

Pozostałe zbiory bardzo mi się podobały, dlatego postanowiłam zapoznać się też z tym. Cieszę się, że nie jest świąteczny, bo na pewno tak wcześnie nie zdecydowałabym się na jego lekturę. Poprzednie tomy miały jednak podokańczane historie, a tutaj wszystkie urywają się w połowie zdarzeń i nawet w podsumowaniu nie jest powiedziane, co stało się dalej z bohaterami. Nie do końca przypadło mi to do gustu.

Sam pomysł na rozsyłanie tajemniczych zaproszeń bardzo mi się spodobał. Wszystkie historie są także bardzo wzruszające. Tę nostalgię zdecydowanie przełamuje ostatnie opowiadanie Doroty Milli, w fabule którego można zaśmiewać się do łez. Opowiadania także nie są równej długości, co może niektórym nieco przeszkadzać.

,,Miłość z widokiem na Śnieżkę" Praca zbiorowa to pozycja, z którą spędziłam miłe popołudnie. Nie żałuję, że się z nią zapoznałam, aczkolwiek nie jestem zadowolona z faktu, że historie bohaterów nie zostały spisane do końca.

Moja ocena: 4.5/6


Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone
3 komentarze:

  1. Lubię te świąteczne antologie, więc na pewno sięgnę po tę - co prawda, nie wiem, czy w tym roku, ale może kiedyś. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam świąteczne książki:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Chętnie zajrzę do tego zbioru. Uwielbiam takie wzruszające historie.

    OdpowiedzUsuń