sobota, 17 sierpnia 2019

Kolory, Kształty, Przeciwieństwa, Cyfry - seria Nauka i Zabawa

,,Dzień w którym Heniś poznał... Kolory"Nauka kolorów powinna być dla dziecka czymś oczywistym. Przynajmniej te podstawowe powinien znać już kilkulatek. Doskonale mogą w tym pomóc różnego rodzaju bajeczki. ,,Dzień w którym Heniś poznał...Kolory" przedstawia kilka podstawowych. Całe dwie strony są z obrazkami o danej barwie. Książeczka została wydana w całości na kartonowych stronach z zaokrąglonymi rogami.,,Tomek i przyjaciele. Kolory"Miłośników Tomka i przyjaciół z całą pewnością ucieszy wiadomość, że powstała książeczka, ucząca kolorów z ich ulubionymi bohaterami. ,,Tomek i przyjaciele. Kolory" przedstawia postacie znane z bajki i przy okazji uczy kolorów. Jak dla mnie, super sprawa. Publikacja została wydana w całości na kartonowych stronach z zaokrąglonymi rogami.,,Kot-o-ciaki. Kształty"


Przyporządkowanie przedmiotów do określonego kształtu jest potrzebne już nawet w Szkole Podstawowej. Warto więc zatroszczyć się o to, by dziecko poznało kształty wcześniej. ,,Kot-o-ciaki. Kształty"oprócz prostokąta, kwadratu, gwiazdy, czy serca pokazuje też jak wygląda trapez, czy romb. Uważam, że ta w całości kartonowa pozycja z zaokrąglonymi rogami jest naprawdę warta uwagi.

Nawet osoby dorosłe mają niekiedy problem z antonimami, czyli po prostu wyrazami przeciwstawnymi. Warto uczyć tego dziecko już od najmłodszych lat. Niech wie, że chodzi np. o mały-duży, lekki-ciężki. Razem z Bingiem i jego kolegami poznamy więcej takich par. W moim odczuciu, rewelacja. Książeczka jest bardzo kolorowa, zawiera obrazki przyjaciół i samego Binga. Została wydana w całości na kartonowych stronach z zaokrąglonymi rogami.,,Kot-o-ciaki. Cyfry"Nauka od 1 do 10 nie jest wcale aż tak trudna, jeśli nauczymy się, co po czym następuje. Niesamowitą pomocą mogą okazać się różnego rodzaju książeczki o tej tematyce. ,,Kot-o-ciaki. Cyfry" jest jedną z nich. Na dwóch rozkładanych stronach znajduje się cyfra oraz ilość przedmiotów, ile ją symbolizują. Na początek, uczymy się liczyć od 1 do 10. Książeczka została wydana w całości na kartonowych stronach z zaokrąglonymi rogami.,,Dzień w którym Heniś poznał... Cyfry"Liczyć od 1 do 10 nauczyć się wcale nie jest aż tak trudno, zwłaszcza wtedy, gdy ma się odpowiednie pomoce naukowe. ,,Dzień w którym Heniś poznał... Cyfry" może być jedną z nich. Na każdej rozkładówce znajduje się Heniś z cyfrą oraz tyle przedmiotów, ile ona symbolizuje. Książeczka spodoba się nie tylko miłośnikom tego bohatera. Została wydana w całości na kartonowych stronach z zaokrąglonymi rogami.Moja ocena: 5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.

2 komentarze: