czwartek, 12 lipca 2018

,,Spotkanie w Bagdadzie" Agatha Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2008
Format : Książka
Liczba stron: 256
Do kupienia: Gandalf

Gdy mam ochotę na ciekawą lekturę, wiem, że z powodzeniem mogę sięgnąć po kolejny z kryminałów Agathy Christie.

Spotkanie w Bagdadzie miało być nie lada wydarzeniem. Większość bohaterów zmierzała właśnie tam. Jak to bywa nie tylko w książkach byli ci dobrzy, i ci źli. Jedna z postaci zakochała się w pewnym mężczyźnie i za wszelką cenę postanowiła się dostać do Bagdadu. Czy czekało ją miłe przyjęcie?

Od jakichś 2-3 lat sukcesywnie zapoznaję się z kolejnymi pozycjami tej mistrzyni kryminału. Do przeczytania nie zostało mi już wiele, dlatego tym chętniej czytam jej kolejne publikacje. Tym razem mój wybór padł na ,,Spotkanie w Bagdadzie".

Kryminał jest ciekawy, dopracowany, dość szczegółowy i zaskakujący. Tak naprawdę fabuła jest przemyślana i zrozumiała dla tego, kto ksiązkę czyta. Napisać o tym jakoś trudno. Tak naprawdę niby wiadomo o co chodzi, jednak jakoś nie za bardzo potrafię ubrać to w słowa. Autorka jak zwykle posługuje się bardzo plastycznym językiem, wtrącając zagraniczne słowa i sformułowania.

,,Spotkanie w Bagdadzie" Agathy Christie to kryminał, który może nie polecę na pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale na któreś z kolei już jak najbardziej tak. Spędziłam z tą lekturą kilka miłych godzin.

Moja ocena: 4,5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone1 komentarz: