Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

środa, 26 stycznia 2022

 ,,Przystanek szkoła. Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa" Karolina Kwaśnik

  ,,Przystanek szkoła. Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa" Karolina Kwaśnik

Bardzo miło było zagłębić się w lekturę drugiego tomu o uczennicach szkoły podstawowej.

Tym razem autorka postanowiła poruszyć nowej osoby w klasie. Choć dziewczynka była niepewna tego co może czekać ją po przeprowadzce przemogła swój strach i udała się do nowej szkoły. Tam poznała Julkę z jednej klasy, która musiała we wszystkim być najlepsza. Nie dopuszczała do siebie myśli by Zuzia mogła zaprzyjaźnić się z chłopakiem, który jej się podobał lub mógł być od niej lepszy na testach.

Pozycja pokazuje, że nie zawsze musimy być we wszystkim najlepsi, nawet jeśli świadomie lub nie takie postępowanie nakładają na nas rodzice. Każdy z nas jest inny, ma różne predyspozycje i nie możemy oczekiwać od dziecka by było najlepsze we wszystkich dziedzinach życia, bo tak się po prostu nie da.

Przyjemnie jest czytać tę książkę ze znajomością pierwszej części, jednak nie jest to szczególnie wymagane. Ten tom dotyczy zupełnie innych zagadnień, więc można czytać go jako oddzielną całość. Lektura jest przeznaczona głównie dla dzieci w wieku szkolnym, jednak sądzę, że rodzice także powinni się nią zainteresować, by zobaczyć jak postępują względem dzieci.

Karolina Kwaśnik bardzo dobrze oddała emocje obu głównych bohaterek. Nikt z nas nie jest idealny, jednak nie jest to powodem, by z tego powodu się załamywać, czy uciekać się do kłamstw. Warto realizować pasje własne, a nie osób z naszego otoczenia, które coś dla nas zaplanowały.

Moja ocena: 5/6       
     
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Novae Res
 

10 komentarzy:

 1. Widzę, że warto poznać tą serię. Mądry przekaz, życiowa, a takie zostają w pamięci. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że drugi tom jest też tak mocno wartościowy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejny tom książki, której raczej nigdy nie zobaczę na żywo. Wydaje mi się jednak, że wiem komu polecę tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jest to książka dla mnie, czytam inne i nie bardzo mam komu ją polecić. Moja córka jest za mała na takie propozycje

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba kupię dla Starszej na zaś, bo teraz jeszcze za młoda trochę na nią jest. A brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię nieidealność w ludziach, że każdy z nas ma jakąś skazę, często to właśnie o nie sprawiają, że jesteśmy dobrze odbierania, coś co nas wyróżnia, staje się naszym atutem. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W takim razie będę musiała od razu zamówić oba tomy, bo jestem pewna, że ta książka spodoba się mojej córce :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna okładka. Zaciekawiłaś mnie tą książką i muszę ją koniecznie przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobrze, że drugi tom też jest ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie sięgam po książki tego typu, bo nie mam kogoś z kim mogłabym tego czytać. Jednak ta książka jest godna uwagi.

  OdpowiedzUsuń