sobota, 18 maja 2019

,,Klątwa złotego smoka. Kroniki Archeo. Tom 4" Agnieszka Stelmaszyk

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2012
Format: Książka
Liczba stron: 280
Do kupienia: Gandalf

,,Klątwa złotego smoka" to już czwarty tom serii ,,Kroniki Archeo" autorstwa polskiej pisarki Agnieszki Stelmaszyk.

Nikt by nie przypuszczał, że kradzież z aukcji japońskich dzieł może być początkiem nowej przygody dla 5 dzieciaków. Okazało się, że oni mimowolnie zawsze w coś się wplątają. W tym tomie było bardzo niebezpiecznie.

Z serią chciałam zapoznać się już od dawna, jednak nigdy jakoś nie było ku temu dobrej okazji. Teraz znalazłam trochę czasu, więc postanowiłam go wykorzystać na czytanie właśnie tego cyklu.

W każdym tomie bohaterowie przenoszą się do innych krajów, dzięki czemu dowiadujemy się ciekawostek o danym państwie. Trudniejsze wyrazy czy opisy życiorysów osób znajdują się na danej stronie. W serii nie zabrakło dużej ilości kolorowych ilustracji.

Bohaterami jest piątka dzieciaków, dzieci znanych archeologów. Dwoje z nich jest z Polski, a troje z Anglii. Uczniowie znają się od lat, dzięki przyjaźni swoich rodziców. Tak się składa, że czasami zupełnie nieświadomie trafiają na ślad nowej afery i szukają przedmiotów sprzed lat.

,,Klątwa złotego smoka. Kroniki Archeo. Tom 4" Agnieszki Stelmaszyk to, podobnie jak poprzednie tomy, publikacja, którą czyta się z zapartym tchem. W moim odczuciu spodoba się nie tylko młodzieży.

Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczoneBrak komentarzy:

Prześlij komentarz