piątek, 20 kwietnia 2018

,,Nela na wyspie rajskich ptaków" Nela Mała Reporterka

Wydawnictwo: National Geographic
Data wydania: 2018
Format: Książka
Liczba stron: 202
Do kupienia: Gandalf

,,Nela na wyspie rajskich ptaków" to już dziesiąta książka Neli. Czy jest warta uwagi tak jak poprzednie?

Tym razem razem z Nelą wybieramy się do Papui-Nowej Gwinei, gdzie poczytamy o nurkowaniu z rekinami, rajskich ptakach i innych stworzeniach, zamieszkujących tamte tereny. Opisywane miejsce znajduje się blisko Australii. Głównym celem Neli było odkrycie jakiegoś nowego gatunku zwierzęcia. Czy jej się to udało?

Tym razem książka to przede wszystkim liczne zdjęcia, ilustracje. Nie uważam, że nie jest to atutem publikacji, gdyż cena jest adekwatna do ilości ,,kolorowych stron", jednak tekstu jest tutaj naprawdę niewiele. Mimo tego, że książka ma 200 stron zapoznałam się z nią w dobre 45 minut, co jest stosunkowo krótkim czasem w porównaniu do wcześniejszych książek Neli.

Papua-Nowa Gwinea to miejsce, w którym odkrywa się naprawdę wiele nowych gatunków. Tak naprawdę niemalże co chwilę można trafić na jakiś nowy okaz. Z książki dowiemy się też ciekawostek o Magellanie, czy dawnych mieszkańcach Papui.

,,Nela na wyspie rajskich ptaków" to ciekawa publikacja, już 10 w dorobku Neli, z którą warto się zapoznać. Jest bardzo ładnie wydana w puchową sztywną okładkę, ma także śliskie strony i dużą czcionkę.

Moja ocena: 5/6
Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


2 komentarze: