Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

wtorek, 27 marca 2018

,,Dziewczyna we mgle" Donato Carrisi

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2018
Format : Książka
Liczba stron: 352
Do kupienia: Albatros

Czytałam mało książek włoskich pisarzy, dlatego postanowiłam skusić się na powieść Donato Carrisiego pt. ,,Dziewczyna we mgle".

Nastolatka nie mogła rozpłynąć się we mgle. Ktoś musiał coś widzieć, słyszeć... Wydaje się jednak, że dziewczyna zniknęła bez śladu. Detektyw Vogel w małym włoskim miasteczku ma za zadanie odnalezienie sprawcy. Jest pewien, że doszło do morderstwa i że uczennica pewnie już nie żyje. Co takiego się stało, że nastolatka zaginęła?

Książka została podzielona na rozdziały, tytułowe x dni przed zaginięciem, x dni po zaginięciu, dzień zaginięcia. Nie są one ułożone chronologicznie, co powoduje jeszcze większą ciekawość, gdy w trakcie poznawania wydarzeń z przeszłości nagle przenosimy się do teraźniejszości. Rozdziały nie są za długie, dodatkowo jest ich całkiem sporo.

Donato Carrisi doskonale buduje napięcie. Tak naprawdę do samego końca nie wiadomo, kto porwał/zabił i dlaczego to zrobił. Na jaw wychodzą też nowe fakty, które rzucają nowe światło na tę sprawę. Okazuje się, że mieszkańcy miasteczka wcale nie są tak kryształowi, jak mogłoby się wydawać.

,,Dziewczyna we mgle" to książka napisana niezwykle prostym językiem. Zakończenie z pewnością Was zaskoczy. Napiszę tylko, że zastosowany został ten zabieg co w jednej z książek naszego polskiego Remigiusza Mroza.

Moja ocena: 5/6

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu


2 komentarze: