Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

niedziela, 11 maja 2014

,,Parabellum. Horyzont zdarzeń" Remigiusz Mróz

Wydawca: Erica
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 312
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Remigiusz Mróz to autor pięciotomowej serii opowiadającej o czasach wojny. Do tej pory ukazały się tylko dwa tomy doktoranta warszawskiej uczelni.

Fałszywe nazwiska Marii i Staszka były już spalone, dlatego musieli uciekać z Rawicza. Planowali przedostać się w miejsce, gdzie mogliby być bezpieczni. Zanim jednak mieli tam dotrzeć czekało na nich wiele niebezpieczeństw i chwil, w których musieli zapomnieć o tym, ze są zwykłymi ludźmi, rozum nakazywał im zrobić wszystko, aby przeżyć i nie dać się schwytać...Tymczasem Obelt został przewieziony do obozu jenieckiego, gdzie miał mieć lepsze warunki, niż dotychczas. Czy tak się jednak stało? Jakie los przygotował dla niego niespodzianki?

Bronek wraz ze swoimi towarzyszami udawali się w stronę rodzinnych stron, Broniewic. Niestety, nie łatwo było im się tam dostać. Musieli zrozumieć, że nie zawsze można każdemu zaufać, a nawet ten, kto wydaje się przyjacielem, nie zawsze musi nim być. Czekała na nich gorzka lekcja pokory, z której nie wszyscy musieli wyjść zwycięsko.

Po zakończeniu pierwszego tomu z niecierpliwością wyczekiwałam dalszych losów głównych bohaterów. Musiało jednak minąć trochę czasu, zanim tom drugi pojawił się na rynku. Po otrzymaniu egzemplarza niemal natychmiast zabrałam się za lekturę, wcześniej dając go Babci, która także była bardzo ciekawa, jakie losy spotkają postacie z książki. Gdy tylko ją otrzymałam rozpoczęłam lekturę i przepadłam. Opowieść wciągnęła mnie bez reszty, wprost nie mogłam się doczekać końca, a teraz wypatruję trzeciego tomu.

Akcja toczy się bardzo dynamicznie i jest podzielona na kilka wątków. Rozdziałów jest bardzo  mało, jednak co kilka stron możemy czytać o losach innego z bohaterów. Nie zabrakło tutaj także tragicznych momentów, które miały naprawdę miejsce podczas wojny. Autor doskonale oddaje tamtejsze realia i choć są one przerażające, to niestety prawdziwe. Cieszę się, że Pan Remigiusz Mróz postanowił napisać tę serię, gdyż dzięki niej być może więcej ludzi zainteresuje się historią z okresu II wojny światowej.

,,Parabellum. Horyzont zdarzeń" to książka bardzo emocjonująca, porywająca. Nie sposób opisać słowami wszystkich uczuć, które towarzyszyły mi podczas jej lektury. Aby je przeżyć trzeba się po prostu zapoznać z tą pozycją. Szczególnie spodoba się miłośników książek wojennych oraz interesujących się historią naszego kraju. Radzę jednak zacząć od początku, gdyż akcja toczy się dalej i nigdy nie wiadomo, komu można zaufać.

Moja ocena: 5,5/6


Za egzemplarz książki dziękuję Autorowi oraz Wydawcy.

Książka została przeczytana w ramach wyzwania
22 komentarze:

 1. Mam w planach przeczytać ją w tym tygodniu i liczę, że mi się uda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę Ci zazdroszczę, że wciąż masz ją przed sobą.

   Usuń
 2. Książka czeka na swoją kolej :) Pierwsza część była wspaniała, więc nie mogę się doczekać "Horyzontu zdarzeń".

  OdpowiedzUsuń
 3. W takim razie będę miała na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli lubisz taką tematykę to warto przeczytać.

   Usuń
 4. Czytam same pozytywne recenzje drugiego tomu. I wcale mnie to nie dziwi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To już dzisiaj druga pozytywna recenzja tej książki - jak tylko trafię w bibliotece na pierwszą część, to na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiele czytelników bardzo chwali tę serię i widzę, ze tym również masz na jej temat pochlebne zdanie, dlatego chyba muszę sama się przekonać w czym tkwi jej fenomen.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fenomen tkwi w opisaniu wojny w sposób fabularny i wciągający. Nie często trafia się tak napisane książki wśród tej tematyki.

   Usuń
 7. Mam na półce do przeczytania "Parabellum. Prędkość ucieczki". Czeka na swoją kolej. Słyszałam wiele dobrego na jej temat. Jak wynika z Twojej recenzji również druga książka tego autora jest wyjątkowa. Z pewnością przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam już o autorze i pierwszej części i mam na książki ochotę, mam nadzieję że wpadną w moje ręce.

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba nie znajdzie się osoba, której nie spodoba się ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam już w domu. Dlaczego zapamiętałam Parabellum jako trylogię?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem przekonana, że 5, ale nie wiem, kto ma rację.

   Usuń
 11. Lubie powieści które nie kończą się na jednej książki. Gdy historia trwa kilka tomów. Takie książki jeśli są ciekawe zajmują godzinami i chetnie sie do nich wraca.

  OdpowiedzUsuń