Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

czwartek, 8 maja 2014

Dyskusyjne czwartki - Nie wysyłanie paczek z wymian/sprzedaży.
W sumie przez przypadek mam dostęp do dwóch grup na Facebooku, które czasem sobie przeglądam z konta siostry i zauważyłam rzecz zdumiewającą i rzekłabym nie do pojęcia. Ludzie wystawiają tam swoje książki na sprzedaż/wymianę, inni coś poszukują i to jest normalne. Ale nienaturalne i wręcz chamskie jest to, że niektórzy nie wysyłają tych książek, a na pytanie o wysyłkę odpowiadają, że wysłali lub po prostu milczą i książka znika. Jedna osoba jest stratna, w chwili, gdy druga odnosi z tego korzyść...

Przeczytałam także, że niektórzy wysyłają książki pogniecione, poplamione, w niekorzystnym stanie, zupełnie inaczej, niż to deklarowali w chwili wymiany. Nie mogę sobie tego wyobrazić. Wymieniałam się wielokrotnie i zawsze dostałam to, czego oczekiwałam. Nie wyobrażam sobie, jak można być tak perfidnym i nabierać drugich po to, by zdobyć nowe, darmowe książki.

Tylko raz zdarzyło mi się pożyczyć książkę na przeczytanie i nie otrzymać jej z powrotem. Dziewczyna tłumaczyła się faktem, że pożyczyła pozycję jakiejś krewnej, później niby tamta nie miała, czy coś takiego, a na końcu kontakt zaniknął. Nie rozumiem, jak można tak na kimś żerować. Tacy ludzie chyba po prostu nie mają za grosz wstydu.

Bardziej interesuje mnie to, czy spotkaliście się z czymś takim, jak to odbieracie, niż to, czy też uważacie, że to bardzo nieładne zachowanie, gdyż sądzę, że w tej kwestii macie takie samo zdanie co ja. Naprawdę nie rozumiem takich ludzi...

40 komentarzy:

 1. Mnie się nie przydarzyło, ale to naprawdę wielkie chamstwo, żeby się tak zachować...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tylko raz miałam taki nieprzyjemny incydent, w którym miałam dostać książkę i jej nie otrzymałam, bo właścicielka pokrętnie tłumaczyła, że pożyczyła ją komuś innemu i nie pamięta już komu. Od tamtej pory przestałam się wymieniać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo, potrafię to zrozumieć, nikt nie lubi być naciągany.

   Usuń
 3. Oj, nie odpuściłabym czegoś takiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To też zależałoby od tego, ile była warta ta książka - może bym interweniowała, może nie.

   Usuń
 4. Ja nie pożyczam książek i nie wymieniam się z obcymi. Nie ufam im.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby tak, ale z drugiej strony prawie wszyscy są obcy. Ja np. ze znajomymi z reala bardzo rzadko się wymieniam.

   Usuń
 5. Ja nie lubię pożyczać od kogoś książek, bo boję się, że mogłabym je zniszczyć. Co do moich to takich obaw nie mam, ale lubię, kiedy do mnie w ogóle wracają... A sprzedaż książek? To nie dla mnie. Ja się boję odsprzedawać cokolwiek, bo obawiam się, że to nie spełni czyichś oczekiwań.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, jeżeli jest opisane w jakim książka jest stanie i np. pokażesz zdjęcie, jak dana pozycja wygląda to nikt nie powinien mieć problemów z tym, jak wyglądała po dotarciu. Poza tym moje książki wyglądają jak nowe, więc nie mam takiego problemu.

   Usuń
 6. Nie spotkałam się z takim zachowaniem, ale potępiam takie nieodpowiedzialne zagrywki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też, nie rozumiem, jak można być tak chamskim.

   Usuń
 7. Jeśli chodzi o wymianki czy kupno, nie miałam jeszcze problemu, ale pożyczyłam kiedyś koleżance dwie książki Kinga, a ona wyjechała za granicę :( Straciłam wazne dla mnie książki, szczególnie że dostałam je w prezencie od męża...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No już trochę przez przesady, nie wsiadła nagle w samochód i nie wyjechała. Mogła przecież oddać przed wyjazdem...

   Usuń
 8. Należę do takiej grupy na fb - kupiłam już dzięki temu około 20 książek taniej niż w księgarni. Poleciłam szwagierce - kupiła książki od 2 różnych osób, wpłaciła pieniądze na ich konto i została oszukana... Teraz ja mam żal do siebie, że ją namówiłam :( mi akurat nie trafił się taki nieuczciwiec, ale jest ich pełno :( i jest to okropne !!! jak tak można;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, jak tak można. Ja wymieniłam się na tej grupie kilka razy i dotarły do mnie paczki. Jeśli ktoś miał wysłać w późniejszym terminie to o tym napisał, teraz mam już wszystkie książki z wymian u siebie w domu.

   Usuń
 9. Na szczęście nigdy mnie nic takiego nie spotkało. Nie wyobrażam sobie w ogóle, że można tak zrobić, ale cóż, różni są ludzie...

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeszcze się z takim czymś nie spotkałam, bo nie wymieniam się książkami, ale sądzę, że jest to bardzo chamskie. Czego jednak możemy oczekiwać po dzisiejszej społeczności?

  OdpowiedzUsuń
 11. Na szczęście nie spotkałam się z takim zachowaniem, bo nie wymieniam się i nie pożyczam swoich książek, ale taką sytuację miałam w rodzinie. Bardzo nie lubię oddawać moich zbiorów komuś, nawet znajomym, dwie książki zniknęły mi, bo pożyczyłam kuzynce, a ona pożyczyła komuś tam, bo ja się zgodziłam no i książki nie wróciły, ale ciągle są u tej osoby, więc nic straconego, a na szczęście nie są one jakieś wybitne, więc nie zależy mi, aby je odzyskać. Co nie zmienia faktu, że te sytuacje o których Ty piszesz są perfidne, zwyczajnie chamskie i nie powinny nigdy mieć miejsca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie lubię takiego pożyczania z trzeciej ręki, bo jednak jak coś nie jest moje to nie pożyczam dalej.

   Usuń
 12. Miałam jedną taka koleżankę od której książki wracały pomięte. Nie uznawała zakładek, a gdy kończyła czytać zaginała rogi w kartkach:/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś innego pożyczać komuś książki, ale nie osobiście, a jakby mi takie oddała na żywo to bym się wcale nie zastanawiała i jej powiedziała, co o tym myślę.

   Usuń
 13. Ja rzadko pożyczam innym książki. I niespecjalnie chcę to zmieniać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja kiedyś wymieniałam się raz tylko jeden przez internet, i nigdy już więcej tego nie zrobię, bo ta dziewczyna to nie wiem czy byla naprawdę oszystką, bynajmniej ta bluzka nie dotarła, i ona powiedziała, że muszę jej zapłacić pięcdziesiąt złotych, bo do mnie dotarło, a ona nie byłam w stanie zweryfikować czy dostała no i bylam na tym stratna. Tacy ludzie to powinni siedzieć w więzieniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też temu wtedy warto umawiać się na wysyłkę poleconą. Przynajmniej masz potwierdzenie.

   Usuń
 15. Zapomniałam się podpisać :)

  Marteczka <3

  OdpowiedzUsuń
 16. Raczej nie biorę udziału w wymianach i innych podobnych akcjach - głównie z tego powodu. Takie wysyłanie na niby staje się zbyt powszechne i zwyczajnie się boje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też, ale czasem na grupach piszą, kto nie wysyła, ale też nie zawsze się to zobaczy.

   Usuń
 17. Kiedyś pożyczałam książki dość często, ale oczywiście najbliższym znajomym. Potem zauważyłam, że sporo książek do mnie nie wróciło. Jak stwierdzono, nie zostały wcale ode mnie pożyczone, ale okazało sie, że w spokoju stoją na ich półkach - podobno kupione :) No i wtedy stwierdziłam - dobry zwyczaj nie pożyczaj. Przysłowia jednak są mądrością narodów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wyobrażam sobie pożyczyć, nie oddać i jeszcze ściemniać, że się nie pożyczyło. To już zupełne chamstwo.

   Usuń
 18. Ech niestety oszustów nie brakuje i nie tylko chodzi o książki, ale trzymając się tematu to nie wymieniam się na książki, raczej kupuje na promocjach, bądź otrzymuje od wydawnictw, korzystam także z 5 bibliotek , więc w zupełności mi to wystarcza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wolę mieć jednak swoje na własność, a jak mi się nie spodoba to mogę zawsze wymienić.

   Usuń
 19. Ps. Od niedawna pożyczam sobie z koleżanką, ale póki co jest ok. Wcześniej pożyczałam wśród rodziny i niestety egzemplarze wracały mocno zniszczone, podarte, bądź poplamione.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja pożyczyłam jednej koleżance 4 miesiące temu. Niestety, do teraz ich nie widziałam. Zainteresowanej zresztą też nie, ale rzadko się widujemy.

   Usuń
 20. Też kiedyś pożyczyłam książkę koleżance i już jej więcej nie widziałam. Od tego czasu pożyczam tylko zaufanym osobom i zapisuję tytuły jakie im daję...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się chyba nie zdarzyło, żeby mi ktoś nie oddał. Znaczy raz.

   Usuń