niedziela, 7 lipca 2013

Serie książek, które uwielbiam.Kiedyś poruszałam temat odnośnie czytania serii książek i pojedynczych pozycji. Teraz zastanowię się, jakie powieści z pierwszej grupy należą do moich ulubionych :) Już teraz wspomnę, że rzadko trafiam na serie danego Wydawnictwa, więc raczej skupię się na zbiorze książek jednego autora.

Na uwagę zasługują seria z kokardką oraz z czarnym kotem autorstwa Katarzyny Michalak. Twórczość autorki bardzo lubię, o czym mogliście się już niejednokrotnie przekonać podczas czytania moich opinii o powieściach pisarki.

Seria o Martynce skierowana głównie dla dzieci również jest moją ulubioną. W planach mam zebranie jak największej ilości książek o tej małej bohaterce, gdyż podobają mi się już od czasu mojego dzieciństwa. Zdania na jej temat są podzielone, mnie jednak w większości zachwycają.

Bardzo lubię także trylogię ,,Zakręty losu" wydaną przez Panią Agnieszkę Lingas-Łoniewską. Sama autorka należy do moich ulubionych twórców. W planach mam przeczytanie wszystkich jej powieści, być może w wakacje uda mi się to zrealizować:)

Fantastyka ma także wiele do zaoferowania w tej kwestii. Co chwilę pojawiają się jakieś serie, które czytam z przyjemnością. Zawsze staram się mieć całość u siebie na półce, aby w każdej chwili móc do niej wrócić.

A Wy, jakie serie lubicie? :)


Post na ten temat ukazał się także u :


18 komentarzy:

 1. przypomniałaś mi, że uwielbiałam serię o Martynce, chociaż podejrzewam, że już kiedyś o tym wspominałam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. DeAgostini własnie wdydaje serię o Martynce. Zaprenumerowałam dla dzieci. Ja tak ostatnio troche paranormalnych serii czytuję. Trafiłam tez na polską serię "Kroniki Archeo" Agnieszki Stelmaszyk, seria o Percym Jaksonie Ricka Riordana i pozostałe serie tego autora też. Seria o Tomku Wilmowskim Alfreda Szklarskiego...to te co mi tak na szybko do głowy przychodzą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na recenzję jakiejś serii fantastyki, bo takie właśnie powieści lubię, i serie historyczne też od czasu do czasu lubię http://qltura.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat nie mam w planach rozpoczynania kolejnej:) Ale niebawem pojawi się się 2 część ,,Dotyku Julii" :)

   Usuń
 4. Lubię Sagę o wiedźminie, ale generalnie wolę pojedyncze powieści, niż całe serie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie lubię rozpoczynać, bo zaś trzeba czekać i mam ileś rozpoczętych:)

   Usuń
 5. Lubię czytać serie książek, ale już mi się tego trochę nazbierało. Dlatego mam zamiar w wakacje ukończyć przynajmniej niektóre cykle :) Co do ulubionych to mam ich kilka, głównie te z których bohaterami bardzo się związałam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam zamiar pokończyć dotychczasowe, zobaczymy, jak to wyjdzie:)

   Usuń
 6. Najbardziej lubię serię "Pośredniczka" (polecam!), "Akademia Wampirów", i serię "Poczekajkową" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ,,Poczekajkowa" akurat nie należy do moich ulubionych:)

   Usuń
 7. Ja generalnie wolę czytać pojedyncze pozycje :) Martynkę planuję poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ja lubię serie Mikołajka :) na razie mam 7, jeszcze uzbieram 3 i będzie komplet :)

  OdpowiedzUsuń