Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Sklep Avon

to marka produktów kosmetycznych popularna na polskim rynku. Warto z tego skorzystać. Zostań konsultantką Avon i korzystać z dodatkowych zniżek od 15% do 45 %, a oprócz tego otrzymaj produkty z programu dla nowych konsultantek. Dodatkowo możesz polecać kosmetyki znajomym, dając im bezpłatne katalogi z nowościami firmy. Proces rejestracji jest prosty, bezpłatny i nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc. Oferta firmy Avon jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

niedziela, 21 lipca 2013

,,Etyczna manipulacja czyli jak sprawić, żeby ludzie naprawdę Cię lubili. Sekretne prawa przyjaźni” Agnieszka Ornatowska

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 144

Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfSensus

Agnieszka Ornatowska jest psychologiem, obecnie na rynku ukazało się drugie wydanie książki poszerzone o 3 rozdziały.

Każdy z nas z pewnością chciałby być lubiany i czuć się dobrze w towarzystwie innych ludzi. Pozycja autorki ma nam w tym pomoc. Po jej lekturze mogę powiedzieć, że jest dość ciekawa i być może dzięki jej nasze życie ulegnie poprawie.

Pamiętajmy o tym, że nie we wszystkich dziedzinach musimy być doskonali. Ludzie doskonali mają mniej przyjaciół, gdyż są za bardzo idealni. Ci, którym zdarzają się wypadki są bardziej lubiani, gdyż są swoi. Każdy z nas ma jakieś potknięcia, więc ludzie czują sympatię do siebie.

Dobrze jest przystosowywać się do swojego rozmówcy postawą, tonem głosu, czy nawet równym oddechem. Dzięki dobrym obserwacjom będziemy mogli się dostosować. Samoistnie dzieje się to na przykład w rodzinach, z czasem pojawia się u bardzo dobrych przyjaciół.

Nasze samopoczucie zależy od nas samych. Jeżeli będziemy się często uśmiechać nawet wtedy, gdy będziemy mieli zły humor nasz mózg otrzyma informację, że jesteśmy szczęśliwi, którą przekażemy również otoczeniu.

Każde zachowanie można różnorako zinterpretować. Jak podaje autorka, gdy mamy skrzyżowane ręce nie oznacza to wcale, że nie mamy ochoty na rozmowę. Może istnieć kilka innych wyjaśnień takiego zachowania, które warto rozważyć, zanim osądzimy postępowanie rozmówcy.

Całość została napisana w sposób prosty, tak, jakby to sama autorka zwracała się do nas w normalnej rozmowie, a nie poprzez kartki książki. Całość nie jest zbyt duża pod względem objętości, jednak jej przeczytanie zajęło mi jednak sporo czasu, gdyż musiałam się zagłębić w treść czytanej pozycji.

Małe wydanie powoduje, że poradnik możemy zabrać ze sobą wszędzie w torebce. Nie zajmuje dużo miejsca, a może okazać się przydatny w niektórych sytuacjach.

Wewnątrz znajduje się także kilka zadań do przemyślenia i wykonania, a także jeden test z uważnego czytania książki. Jeśli będziemy mieli z czymś problem zawsze możemy wrócić do poprzedniego rozdziału.
Twórczość Pani Agnieszki Ornatowskiej była mi do tej pory obca, jednak nie żałuję, że postanowiłam się z nią zapoznać.

,,Etyczna manipulacja czyli jak sprawić, żeby ludzie naprawdę Cię lubili. Sekretne prawa przyjaźni” to książka tak naprawdę dla każdego z nas, bo któż mnie chciałby zyskać nowych przyjaciół?

Moja ocena: 4/6

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu
19 komentarzy:

 1. Jakoś mnie odstręcza ten poradnik. Kojarzy mi się z manipulacją ludźmi a ja nie lubię na siłę kogoś do siebie przekonywać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, to też racja, jak ktoś chce to i tak nas polubi.

   Usuń
 2. Mam na nią ochotę, tematyka jak najbardziej dla mnie, bo jestem odrobinę aspołeczna :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Etyczna manipulacja? Nie ma czegoś takiego ;) Wybacz, fiksacja z racji studiów.

  Dzięki za przesyłkę z książkami - dotarły i jak tylko przeczytam to, co teraz sobie zaplanowałam, zabieram się za moje nagrody.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam ostatnio książkę o mowie ciała. :P
  Ta też wydaje się ciekawa, może sięgnę po nią. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No tak zgadzam się z KulturkaMaialis - nie ma czegoś takiego jak etyczna manipulacja! Manipulacja zawsze jest nieetyczna. Być może chodziło o etyczną perswazję? A wracając do samej tematyki książki. To ja bym wolała polubić kogoś za to jaki ten ktoś jest, a nie za to, czego się wyuczył z jakiegoś poradnika.
  kolodynska.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego też nie zamierzam się zbytnio do niego stosować, a przeczytałam z ciekawości:)

   Usuń
 6. W jednym z numerów "Świata wiedzy" czytałam podobny artykuł. Książkę sobie odpuszczę. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiem, czy przeczytam, jakoś mnie nie ciągnie do niej...

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. tym razem pozycja nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń