poniedziałek, 17 lutego 2020

,,Nocturna" Maya Motayne

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2020
Format : Książka
Ilość stron: 464
Do kupienia: Jaguar

Niedawno nakładem wydawnictwa Jaguar ukazał się debiut Mayi Motayne. Czy warto się z nim zapoznać?

Alfie nie był przygotowany na to, że zostanie królem. To jego brat miał nim zostać, jednak kilka miesięcy temu w wyniku spisku Dez został pochłonięty w otchłani i nie było wiadomo,czy nadal żyje. Alfie postanowił wrócić do królestwa i zrobić wszystko, by odzyskać brata, jeśli istniała ku temu jakakolwiek namiastka szansy.

Nie ukrywam, że książkę czytało mi się przyjemnie i wciągnęłam się w nią od pierwszych stron. Z opinii innych spodziewałam się jednak czegoś naprawdę wow, a otrzymałam publikację, z którą warto się zapoznać, aczkolwiek nie jest to rzecz musowa.

Pomysł na fabułę jest ciekawy i w pewien sposób nowatorski. Przesłanie tej książki także mi się podoba. Po raz kolejny na pierwszy plan nie wysuwa się miłość między bohaterami, ale przede wszystkim dążenie do wspólnego celu.

,,Nocturna" to powieść, z którą spędziłam przyjemnie kilka godzin wolnego dnia, aczkolwiek czytałam o wiele bardziej emocjonujące książki z gatunku fantastyki. Z pewnością jednak zapoznam się z kontynuacją, gdy już się ukaże.

Moja ocena: 4,5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Jaguar.

1 komentarz: