sobota, 14 grudnia 2019

,,Kret podróżnik", ,,Siano w głowie", ,,Poeci bawią dzieci", ,,Zbaranieć można", ,,BezNudna wyspa" Agnieszka Frączek

,,Kret podróżnik" Agnieszka Frączek


Książeczka zawiera bardzo mało tekstu i opowiada o krecie, któremu nie spodobało się jego dawne lokum i wygląd i postanowił się przeprowadzić. O tym dokąd, dowiecie się z książeczki. Całość jest bardzo krótka i w jakiś sposób zabawna. Książeczka została wydana na kartonowych kartkach z zaokrąglonymi rogami.,,Siano w głowie, czyli trafiła kosa na kamień"


Książka składa się z wielu wierszyków, w których występuje po jednym związku frazeologicznym. Jego prawdziwe znaczenie jest objaśnione na danej stronie. Dzięki tej publikacji jeszcze lepiej zapoznamy się ze związkami frazeologicznymi. Pozycja została wydana w twardej oprawie ze sporą ilością kolorowych ilustracji.,,Poeci bawią dzieci"


Książka została napisana przez kilkunastu autorów, każdy z nich stworzył swój zabawny wiersz. Tematyka jest naprawdę różnorodna - trochę o ludziach i o zwierzętach. Wszystkie wiersze są rymowane i naprawdę zabawne. Książka otwiera się od góry i wydana została w sztywnej oprawie z naprawdę barwnie wypełnionymi stronami.,,BezNudna wyspa"


Książka zawiera wiersze autorstwa Agnieszki Frączek. Są one naprawdę bardzo zróżnicowane pod względem tematycznym. Na samym końcu znajduje się kilka, które ma zachęcić dzieci do pójścia spać. Publikacja została wydana w sztywnej oprawie ze sporą ilością kolorowych ilustracji, które niewątpliwie przyciągają wzrok.,,Zbaranieć można"


Książka zawiera wiersze o zwierzętach, ale także słowa, które zawierają w sobie nazwy zwierząt. Wierszy jest sporo, dodatkowo są one ciekawe i czyta się je szybko. Książka została wydana w sztywnej oprawie i zawiera sporo kolorowych ilustracji. Idealna dla dzieci w różnym wieku, które kochają czytać o zwierzętach.Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


2 komentarze: