niedziela, 16 czerwca 2019

,,Ptaki Europy. Biblioteka Montessori"



Bardzo lubię wszelkiego rodzaju wiedzę podaną w przystępnej formie. Z tego też powodu zainteresowałam się zestawem ,,Ptaki Europy. Biblioteka Montessori".

Zestaw został zapakowany w bardzo estetyczne pudełko, w środku jest dużo kart, 2 książeczki. Jedna zawiera propozycję tego, w jaki sposób można wykorzystać karty i opisuje dokładnie kilkadziesiąt gatunków ptaków. W drugiej możemy pobawić się w ornitologa i zapisywać nasze obserwacje.

W komplecie zostały umieszczone propozycje wykorzystania kart. Można dopasowywać poszczególne ptaki np. do ich środowiska zamieszkania. Prawda jest taka, że można także wymyślić swoje sposoby na zagospodarowanie tego zestawu.

Karty zostały wydane na dość sztywnych, kartonowych kartkach. Są ilustracje z poszczególnymi gatunkami, podpisami nazw ptaków, środowiskiem ich zamieszkania.

,,Ptaki Europy. Biblioteka Montessori" nie jest może tanim zestawem, jednak myślę, że można go wykorzystywać wielokrotnie i na wiele sposobów. ,,Ptaki świata" to tylko jedna z kategorii, które można zakupić.





Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.


1 komentarz:

  1. Fajnie, że można wymyślić swoje sposoby na zagospodarowanie kart.

    OdpowiedzUsuń