poniedziałek, 2 kwietnia 2018

,,Basia i przyjaciele. Lula", ,,Basia i tablet", ,,Basia. Wielka księga słów" Zofia Stanecka

,,Basia i przyjaciele. Lula"


Seria ,,Basia i przyjaciele" przeznaczona jest dla starszych dzieci. Tym razem możemy bliżej poznać Lulę, kuzynkę Basi, która miała wielką tremę przed tanecznym występem. Dziewczynka większość uczuć dusiła w sobie, bała się, że kuzynka popsuje ich taniec. Czy tak faktycznie się stało? W książce autorka podejmuje temat radzenia sobie ze stresowymi sytuacjami. Tekst dopełniają ilustracje Marianny Oklejak. Książeczka została wydana w sztywnej oprawie.,,Basia i tablet"


Od różnych rzeczy można się uzależnić - narkotyków, alkoholu, jedzenia żelków, ale także od korzystania z tableta czy innych sprzętów elektronicznych. Przekonać mogli się o tym Basia z bratem, którym ten wynalazek zawrócił w głowie. Jednak czy tylko im? Zofia Stanecka pokazuje, do czego może doprowadzić nadmierne korzystanie z elektroniki. Książka została wydana w twardej oprawie z zaokrąglonymi rogami i ilustracjami typowymi dla tej serii.,,Basia. Wielka księga słów"


Były wielkie księgi z przygodami Basi, jednak teraz Zofia Stanecka wydała zupełnie inną publikację. Książka została wydana w dużym formacie w sztywnej oprawie i zawiera znaczenie słów w porządku alfabetycznym. Całość została podana w bardzo przystępnej formie. Jest bardzo mało definicji, tekst oparty jest raczej na spostrzeżeniach Basi i jej rodziny odnośnie danego pojęcia. Z tej pozycji dowiemy się kilku ciekawostek. Całość uświetniają typowe dla tej serii ilustracje Marianny Oklejak. ,,Basia. Wielka księga słów" to nowatorska, ale bardzo ciekawa publikacja.Moja ocena: 5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.4 komentarze:

 1. Ładne książeczki. Takie przyjemne dla oka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobają mi się nawet te książeczki. Ja dzieci nie mam, ale mój kumpel mógłby sprezentować je swoim siostrzeńcą, bratankom i reszcie swojej dziatwy :D

  Pozdrawiam i zapraszam:
  biblioteka-feniksa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak będę miała dziecko, to z pewnością kupię mu taka książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim zdaniem ten blog naprawdę jest bardzo fajny.W przyszłości na pewno bardziej będę zaglądał na ten cały blog.Taki już jestem.

  OdpowiedzUsuń