piątek, 5 lipca 2013

,,Zezia i Giler” Agnieszka Chylińska

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 120
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Dobreksiazki

,,Zezia i Giler” Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska to piosenkarka, która także postanowiła napisać książkę dla dzieci.

Zezia i Giler to rodzeństwo, które wiodło normalne życie. Rodzice pracowali, ich tata był rzeźbiarzem. Mieli także dwie babcie i dziadka, a także kota Idźstąd. Ich codzienność nie wyróżniała się niczym szczególnym, życie Zezi było podobne do życia większości dziewczynek w jej wieku. Miała swoje lęki, obawy, marzenia…

Książkę chciałam przeczytać już od dawna, więc wybrałam sobie tą pozycję do zrecenzowania. Na jej temat czytałam pozytywne opinie, więc byłam jej bardzo ciekawa. Interesowało mnie, jak piosenkarka poradziła sobie z debiutancką pozycją.

Całość została napisana w sposób prosty. Może trochę irytowały mnie wtrącenia, że pojawi się nowe słowo, jednak nie pojawiało się to zbyt często, więc można do tego przywyknąć. W środku znajduje się sporo czarnych ilustracji, które doskonale oddają opisywaną treść.

Całość wydana w sztywnej oprawie, co sprawia, że książka przetrwa dłużej i tak szybko się nie zniszczy. Sama okładka jest też bardzo ładna i zachęca do zapoznania się z treścią.

Przyznam, że Pani Agnieszka Chylińska poradziła sobie dość dobrze z napisaniem książki. Przeczytałam ją z przyjemnością, jednak bez większego zachwytu. Fabuła specjalnie nie zapadła mi w pamięć, nie wiem, czym to było spowodowane.

Uważam, że jak na debiut pozycja jest dobra na tyle, aby poświęcić jej swój czas tym bardziej, że nie jest zbyt obszerna.

W książce został poruszony między innymi problem bezdomności, sporów w rodzinie i jeszcze kilka takich życiowych spraw. Nawet mi się to podobało.

,,Zezia i Giler” to pozycja skierowana dla dzieci, jednak myślę, że tak naprawdę dla wszystkich. Ja miło spędziłam z nią czas.

Moja ocena : 4/6

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję


Książka została przeczytana w ramach wyzwania 


12 komentarzy:

 1. Słyszałam o tej książce same miłe słowa, brzmi bardzo ciekawie. Zapraszam serdecznie do siebie na zabawę :) Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 2. przyznam, że zaskoczyło mnie kto jest autorką książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę kupiłam już kilka miesięcy temu dla córy. Przyznam , że książka bardziej zaciekawiła mnie niż ją. Jednak jeszcze woli Kubusia Puchatka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejna pozytywna recenzja na temat tej książki, sama chętnie ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widziałam ją ostatnio na przecenie w Rossmanie, ale na razie się wstrzymałam :) Może innym razem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałam, że tam też książki sprzedają:)

   Usuń
 6. Też jestem ciekawa tej pozycji, ale to już któraś z kolei recenzja, w której napisano, że książka nie zachwyca.

  OdpowiedzUsuń