piątek, 15 marca 2019

,,O psie, który wrócił do domu" Bruce W. Cameron

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2019
Format: Książka
Liczba stron: 395
Do kupienia: Gandalf

,,O psie, który wrócił do domu" zainteresowała mnie już jakiś czas temu. Najpierw wybrałam się na film, a później zapoznałam się z publikacją.

Naprzeciwko domu Lucasa był dom do rozbiórki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że mimo wyłapania zwierząt przez hycla, wciąż był tam piesek i mnóstwo kotów. Chłopak nie godził się na to, by ich zabili w rezultacie czego naraził się na gniew jednego z mężczyzn. Przygarnął Bellę, pieska, który został uznany za groźny gatunek i miał zostać uśpiony.

Film bardzo mi się podobał. Sięgając po książkę miałam więc wciąż przed oczami sceny z ekranizacji, co zdecydowanie bardzo mi się podobało. Powieść czyta się naprawdę bardzo szybko. Mimo tego, że znałam zakończenie tej historii, z przyjemnością czytałam o dalszych przygodach Belli.

Bruce W. Cameron w swoich książkach oddaje głos psom, a więc i tym razem narratorką została Bella. Fabuła jest bardzo ciekawie skonstruowana. Piesek nie wszystko rozumie ze świata ludzi, co zostało doskonale odwzorowane w jej kwestiach.

,,O psie, który wrócił do domu" to naprawdę bardzo wartościowa publikacja. Można zapoznać się zarówno z książką, jak i filmem, które doskonale się dopełniają.

Moja ocena: 5/6 


Książka została przeczytana w ramach wyzwania WyPożyczone


1 komentarz:

  1. Psiaki! Sam nie umiem obojętnie przejść obok książek z psami w rolach przewodnich :)

    OdpowiedzUsuń